Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stolarska 2: "Właściciele kamienicy: Lokatorzy zapraszają do rozmów!" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stolarska 2: "Właściciele kamienicy: Lokatorzy zapraszają do rozmów!"
29-09-2012 17:29   Janusz Ludwiczak
W sobotę odbyła się kolejna akcja w geście solidarności z mieszkańcami kamienicy przy ul. Stolarskiej 2. Na budynku wywieszony został baner "Właściciele kamienicy. Lokatorzy zapraszają do rozmów!". Członkowie Koalicji dla Mieszkańców Stolarskiej zapowiedzieli już, że 20 października zorganizują demonstrację w obronie lokatorów, którzy byli lub są w podobnej sytuacji co mieszkańcy kamienicy przy Stolarskiej 2.

W sobotę na Stolarskiej odbyła się kolejna akcja w geście solidarności z mieszkańcami kamienicy pod numerem 2.

Zorganizowaliśmy akcję w oczekiwaniu na właścicieli kamienicy. Do dnia dzisiejszego właściciele nie pojawili się tutaj ani razu, nie rozmawiali, nie próbowali tego konfliktu rozwiązać. Postanowiliśmy również napisać na barykadzie cytaty niektórych osób, które podpisały się pod apelem. Jacek Żakowski z "Polityki" mówi, że "prawo własności nie uprawnia do okrucieństwa", zaś prof. Bohdan Jałowiecki z Uniwersytetu Warszawskiego uważa, że " prawo do dachu nad głową powinno być ponad prawem własności" - mówi Katarzyna Czarnota z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Członkowie Koalicji dla Mieszkańców Stolarskiej zapowiedzieli już, że 20 października zorganizują demonstrację w obronie lokatorów, którzy byli lub są w podobnej sytuacji co mieszkańcy kamienicy przy Stolarskiej 2. W planach jest przejście ulicami ze Stolarskiej pod kamienice m.in. przy ul. Niegolewskich, Strusia czy Piaskowej.

20 października planujemy demonstracje. Będziemy chcieli przejść po tzw. "punktach zapalnych", przez te kamienice, które spotkał podobny los. Problem Stolarskiej to nie jest jedyny - wyjaśnia Katarzyna Czarnota.

Od trzech miesięcy lokatorzy Stolarskiej 2 nie mają ani gazu ani wody. Do dnia dzisiejszego nie skontaktowali się z nimi właściciele kamienicy.

Przyzwyczaiłam się już do tych warunków takich "obozowych". Dwa dni temu pracownicy pana Ś. wygrażali nam, że nie mamy się co cieszyć, bo i tak nie będziemy mieć wody i niedługo będziemy musieli wyprowadzić się. Od samego początku tej historii nie kontaktowali się z nami właściciele - wskazuje Grażyna Sobańska, jedna z mieszkanek kamienicy przy ul. Stolarskiej 2.

Najbardziej zależy nam na tym, żeby była woda. Na razie się razem trzymamy. Blokada jest cały czas, bo nie chcemy by wyłączono nam prąd. Od czerwca nie mamy gazu. Współpraca z miastem jest beznadziejna. Na początku pani Konieczna deklarowała, że bardzo nam pomoże. Potem się ukazało, że rozkłada ona ręce, bo kamienica jest prywatna i nie może nam pomóc - dodaje Grażyna Sobańska.


R E K L A M A

Komentarze (1)

29-09-2012 22:52:20
Hania
Powiem krotko, Lokatorzy trzymajcie sie i nie dajcie sie !!! A do p.Sruby i wlascicieli tylko tyle, ze przyjdzie taki czas w waszym zyciu, ze bedziecie bez wody i gazu, i do tego bez dachu nad glowa bo jak mowi stare przyslowie: "Pan Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy" a ja uwazam, ze Karma sie wam odplaci. Tylko wtapie aby wlasciciele i p.Sruba wiedzieli co to Karma i na czym polega :):):) ale sie przekonaja :):) :) Dla tego typu ludzi liczy sie tylko i wylacznie mamona.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: