Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Męskie sprawy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Męskie sprawy
27-09-2012 01:16   Janusz Ludwiczak
Rak prostaty nadal zaliczany jest do jednego z najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród mężczyzn. Aktualnie zachorowuje na niego rocznie ponad 9 tysięcy Polaków. W szpitalu Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach kampanii "Męska Sprawa".

W środę, w bibliotece przy Klinice Urologii Szpitala Św. Rodziny przy ul. Jarochowskiego odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach kampanii "Męska Sprawa". Pacjenci chorujący lub zagrożeni zachorowaniem na raka prostaty mogli się dowiedzieć o metodach leczenia i walki z chorobą.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o epidemiologii i metodach diagnostycznych i leczenia raka gruczołu krokowego, a także przyczynach zaburzeń wzwodu czy metodach ich leczenia.

Rak prostaty nadal zaliczany jest do jednego z najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród mężczyzn. Aktualnie rocznie zachorowuje na niego ponad 9 tys. Polaków. Warunkiem poprawy obecnej sytuacji epidemiologicznej jest nie tylko nieustana popularyzacja wiedzy nt. choroby w społeczeństwie, czy edukacja na temat właściwego rozpoznania pierwszych symptomów choroby, ale przede wszystkim gotowość do mówienia o swojej chorobie najbliższym i zerwanie z wewnętrznymi barierami czy wstydem, które powodują, że rak prostaty jest tematem tabu.

Statystycznie najczęściej choroba ta dopada mężczyzn po 60. roku życia, jednak zgłaszają się do nas osoby w młodszym wieku. Najczęstsze objawy raka prostaty to trudności w oddawaniu moczu. Niepokojącym objawem jest wzrost PSA, wtedy musimy zrobić badania krwi. Raka prostaty i raka gruczołu krokowego najlepiej zapobiegać profilaktyką, czyli częstymi badaniami - mówi dr Witold Woźniak, Klinika Urologii Szpitala Św. Rodziny.

Środowe spotkanie edukacyjne odbyło się w ramach III edycji kampanii "Męska Sprawa". Zainteresowani mogli dodatkowo skorzystać z bezpłatnych porad specjalisty dotyczących profilaktyki, objawów i leczenia raka gruczołu krokowego oraz konsultacji z pielęgniarkami, które mają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami urologicznymi.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: