Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Wszystkich Świętych tramwaje dojadą na Junikowo, ale po tygodniu znikną z Grunwaldzkiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Wszystkich Świętych tramwaje dojadą na Junikowo, ale po tygodniu znikną z Grunwaldzkiej
27-09-2012 00:43   Janusz Ludwiczak
Tramwajem dojedziemy do cmentarza Junikowskiego na Wszystkich Świętych. Dobiega końca budowa dworca tramwajowo-autobusowego na Junikowie. Jednak kilka dni po święcie zmarłych tramwaje znikną z Grunwaldzkiej i nie będą jeździć od Ronda Jeziorańskiego na Grunwald. Rozpocznie się wtedy budowa wiaduktu pod III ramę komunikacyjną.

Obecnie tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15 dojeżdżają tylko do przystanku Węgorka. Aby dostać się do Junikowa pasażerowie muszą skorzystać z autobusów "za tramwaj" T2. Od jesieni zeszłego roku na Junikowie trwa przebudowa pętli tramwajowej. Powstaje również tam dworzec dla autobusów.

Na pewno tramwajem dojedziemy na cmentarz Junikowski w okresie Wszystkich Świętych. Bimby do Junikowa mają zacząć kursować od 27 października, jednak po tygodniu znikną całkowicie z ulicy Grunwaldzkiej. Spowodowane będzie to poszerzeniem ulicy Grunwaldzkiej do czterech pasów i budową wiaduktu (również tramwajowego) pod III ramę komunikacyjną, który powstanie w rejonie ulicy Jawornickiej i Smoluchowskiego. Najprawdopodobniej od 5 listopada ulicą Grunwaldzką od Ronda Jeziorańskiego do Węgorka będą jeździć tramwaje wahadłowe, a swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 1, 6, 13 i 15.


R E K L A M A

Komentarze (1)

24-10-2012 08:20:04
Roman 66
Przyjdzie nam motorniczym i nam pasazerom znow sie uczyc prosba o wzajmne zrozumienie
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

cze

17:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert finałowy X Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru "Kids Fun Folk"

17:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
XVII festyn charytatywny "Niebiescy Dzieciom"

17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczyste zakończenie sezonu 2018/2019 na Łazarzu - spotkanie z animatorami życia kulturalno – oświatowego

18

cze

18:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Spotkanie z uczestnikami Czerwca `56 i odsłonięcie instalacji artystycznej "Krawatto"

21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: