Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będą już w nocy wyłączać latarni, jednak nie będzie Betlejem Poznańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będą już w nocy wyłączać latarni, jednak nie będzie Betlejem Poznańskiego
25-09-2012 00:32   Janusz Ludwiczak
Prezydent Ryszard Grobelny wycofał się z decyzji wyłączania w nocy latarni ulicznych. Coś za coś. Nie będzie w tym roku za to Betlejem Poznańskiego i Festiwalu Rzeźby Lodowej. Obie imprezy odbywały się zawsze przed Świętami Bożego Narodzenia na Starym Rynku.

Prezydent Ryszard Grobelny polecił Zarządowi Dróg Miejskich, by wycofał się z pomysłu porannego wyłączania ulicznych lamp. Oświetlenie uliczne było wyłączane po godz. 4:30. W ten sposób miasto zyskałoby 500 tysięcy złotych.

Podjęta przez prezydenta decyzja nie oznacza, że latarnie od razu będą palić się od zachodu do wschodu słońca. Przez najbliższe dni trzeba będzie przeprogramować ponad 800 urządzeń i zmienić godzinę włączenia się ponad 45 tysięcy lamp.

Coś za coś. Prezydent Grobelny zdecydował równocześnie, że w tym roku nie odbędzie się Betlejem Poznańskie i Festiwal Rzeźby Lodowej. Obie imprezy odbywały się zawsze w grudniu, przed Świętami Bożego Narodzenia na Starym Rynku.


Komentarze (4)

05-12-2012 18:23:57
Młoda Poznanianka
Od dobrych kilku lat przychodzę z rodzicami na Poznańskie Betlejem. Absurdem dla mnie jest rezygnowanie z imprezy będącej, od tych 12 lat, tradycją poznańskiego adwentu. Może warto by było zaoszczędzić na innych rzeczach, a nie na rozwijani kultury bożonarodzeniowej?!
05-12-2012 11:52:27
anka-poznanianka
co za absurd! dlaczego władze zawsze szukają oszczędności nie tam gdzie należy?! mnóstwo ludzi z całej Wielkopolski co roku przybywa na betlejem poznańskie-to juz po prostu tradycja....i żal że nie będzie kultywowana..
28-11-2012 22:58:07
Prawdziwy Poznaniak
Panie prezydencie!Jak panu nie wstyd za rezygnację z betlejem poznańskiego? Przecież to jest impreza na którą czeka się cały rok i przychodzą całe rodziny. Co ja teraz powiem moim dzieciom?!
12-11-2012 18:10:23
Poznanianka
Przykre, że oszczędności szuka się w tradycji. To tak jakby zrezygnować z organizacji imprezy z okazji 11 listopada- święta ulicy Św. Marcin. Może lepiej zadbać o to, aby budynki publiczne między 1 a 5 rano miały zgaszoną iluminację? Szukać oszczędności ale w zdrowy sposób. Wyłączanie ulicznych latarnii rano było pomysłem dość nieprzemyślanym- o bezpieczeństwie ktoś zapomniał? A teraz rezygnacja z imprez, które na dobre są zakorzenione w tradycje Poznania i ściągają ludzi nie tylko z kraju ale i zzagranicy. Wstyd mi za te decyzje....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: