Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Miasto bez krocza, a Scena Robocza" - otwarto Centrum Rezydencji Teatralnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Miasto bez krocza, a Scena Robocza" - otwarto Centrum Rezydencji Teatralnej
22-09-2012 01:18   Janusz Ludwiczak
Przecięciem wstęg nożyczkami biurowymi, fryzjerskimi, chirurgicznymi, ogrodowymi i piłą mechaniczną przez reprezentantów umów śmieciowych, gospodynie domowe, przedstawicieli ojców i matek otwarto w piątkowy wieczór w baraku nr 1 przy ul. Grunwaldzkiej 55 Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza.

Otwarcie Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza nie odbyłoby się bez widzów. Organizatorzy zachęcili publiczność, by trzymała w rękach transparenty z napisami: " Koko koko scena spoko", Artyści nie do Poznania", "Oddajcie Kaponierę", "Teatry w Tatry" czy "Artyści do roboty, widzowie do widzenia".

Otwarcie Sceny Roboczej nie mogłoby się nie odbyć bez przecięcia nie jednej, lecz dwudziestu wstęg. Każdą przecinali goście. I tak pierwszą wstęgę w imieniu polityków i przedstawicieli samorządu terytorialnego przeciął poznański radny Szymon Szynkowski vel Sęk. Kolejną w imieniu artystów Ewa Wycichowska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca.

Następne wstęgi przecinali m.in. reprezentanci umów śmieciowych, gospodynie domowe, studenci i emeryci, internauci, matki i ojcowie. Każda ze wstęg była przecinana osobnym narzędziem: nożyczkami biurowymi, chirurgicznymi, nożycami ogrodowymi czy nożem. Ostatnią wstęgę piłą mechaniczną przeciął gospodarz, Adam Ziajski.

Na zakończenie ceremonii otwarcia Centrum Rezydencji Teatralnej zatytułowanej "Miasto bez krocza, a Scena Robocza" wystąpił Pan Patyczak, lider zespołu Brudne Dzieci Sida.

Pierwsze spektakle odbędą się już w ten weekend. Na sobotę, o godz. 19:00 zaplanowano premierę spektaklu "Dlaczego muzyka jest lepsza?" formacji komuna//warszawa. Natomiast 5 października odbędzie się premiera tria - Elsner_Kapral_Pawełska, zatytułowana "Tragedia w lumpeksie. Czyli opowieść o przeciętnym Polaku (i Polce)".


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: