Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka łączy się z Głogowską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka łączy się z Głogowską
20-09-2012 11:27   Janusz Ludwiczak
Do istniejącego torowiska w ciągu ulicy Głogowskiej dobudowywane są nowe tory, które połączą przedłużoną trasę PeSTki. W związku z tym z ruchu zostały wyłączone dwie nitki w kierunku Mostu Dworcowego, a ruch odbywa się po torowisku tramwajowym. Z utrudnieniami muszą liczyć się również piesi.

Rozpoczął się kolejny etap budowy trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Ekipy budowlane zajęły obie jezdnie ulicy Głogowskiej pomiędzy Gąsiorowskich a Dworcem Zachodnim. Ruch kołowy w kierunku Mostu Dworcowego odbywa się po torowisku tramwajowym.

Nieprzejezdny jest również odskok od ulicy Głogowskiej, czyli droga prowadząca wzdłuż budynku Poczty Polskiej.

To nie jedyne zmiany w organizacji ruchu. Kierowcy, którzy chcą dojechać na ulicę Zachodnią muszą z ulicy Głogowskiej skręcić przy budynku Dworca Zachodniego.

Piesi natomiast nie przejdą chodnikiem po stronie wschodniej (wzdłuż budynków przy Dworcu Zachodnim i od strony ulicy Gąsiorowskich). Przejście odbywa się drugą stroną ulicy.

Aquanet kończy też prace związane z modernizacją sieci wodociągoowo-kanalizacyjnej. Niedługo znów będzie działać też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej, Śniadeckich i Gąsiorowskich.


R E K L A M A

Komentarze (7)

11-11-2012 13:02:52
mamik
@kakakaka: łuk z Pułaskiego na PST? Jak to sobie technicznie wyobrażasz?
11-11-2012 11:51:28
kakakaka
przedłużenie PST to kasa w błoto , ponieważ zrobili tylko dla tych co jadą trasą PST. Jakby zrobili łuk z mostu teatralnego na Dworzec Zachodni to wszystkie tramwaje mogły by łatwiej objeżdżać remontowaną Kaponierę . I jeszcze łuk z Pułsakiego na trasę PST. Np linia nr 11 mogła by z Piątkowskiej przez Pułaskiego Rossvellta Trasę PST Dworzec Zachodni Głogowską Hetmańska na Starołękę , 8 z Górczyna przez Głogowską Dworzec Zachodni Tresę PST Most Teatralny Fredry i dalej na Miłostowo , 10 z Połabskiej przez Pułaskiego Rosvellta Trasę PST Dworzec Zachodni Głogowską Most Dworcowy Królowej Jadwigi i dalej na Dębiec 15 z Os Sobieskiego przez trasę PST Dworzec Zachodni Głogowską Most Dworcowy i dalej na Starołękę 18 z Ogrodów przez Rosvellta Trasę PST Dworzec Zachodni Głogowską Most Dworcowy i dalej na Franowo i jeszcze 2 z Ogrodów przez Rosvellta Trasę PST Dworzec Zachodni Królowej Jadwigi Górną Wildę i dalej na Dębiec
21-09-2012 16:49:57
ziutek
morlock :Albo zaprzestali eksponowania cięższego sprzętu albo dowiozą czołgi, kopary i kombajny Pestką.end ani jedno ani drugie : większość "dużych" eksponatów trafia na targi na niskopodwoziowych naczepach - tak nawet przyjeżdżają wagony kolejowe. Czego żal ? Żal wjazdu "Pięknej Heleny" podczas Tour Salonu. No i nie przypominam sobie eksponowania czołgów na targach :)
21-09-2012 12:23:58
morlock
A przy okazji, fota 12 i 13 pięknie (na oko laika) wykończony rozjazd, równy świeży asfalcik, suchy betonek pod przyszły "pozbruk" utwardzony na poboczu i tylko "krzywa"! :-) brak uzbrojenia pod konieczną sygnalizację (cwietaforaf dla zaprzyjaźnionych przyjezdnych). Tera na gotowe nadciągnie plaga ZDM by pruć fachową robotę zakładając światła przy rozjeździe? Jeśli się mylę to prostujcie bo ja raczej jestem użytkownikiem południowego Poznania. Znam ten fyrtel Łazarza z fot Pana Janusza, takie czasy "obcy w swoim kraju". Noo, zawsze na Młyńską mogę dostać wezwanie ale to wtedy Wam opiszę wrażenia z przebudowy Naszego (?) Miasta.
21-09-2012 12:01:35
morlock
@fgh Zarząd MTP sam zrezygnował z bocznicy (sam, tzn. bez nacisków z niczyjej strony). D e f i n i t y w n i e. Albo zaprzestali eksponowania cięższego sprzętu albo dowiozą czołgi, kopary i kombajny Pestką.end
21-09-2012 11:37:29
fgh
Podczas prac zlikwidowano szyny kolejowe na teren Targów. Czy to oznacza, że Targi zostaną definitywnie odcięte od możliwości wjazdu pociągów na ich teren? Czy te tory zostaną przywrócone? Czy wiadomo coś na ten temat?
21-09-2012 09:40:31
j.65
Mam jedną uwagę dotyczącą zajęcia pasa od Gąsiorowqskich.Teraz,kiedy wyłączane i włącznie oświetlenia ulic o wcześniejszych porach ,można "się nadziać"na nieoświetlone oznaczenia pasów ruchu.Przecież są wyposażone w żółte lampy sygnalizacyjne , które powinny od zmroku do świtu świecić żółtym światłem pulsującym.Najgorzej jest w wieczór deszczowy jak było niedawno.Ciemna ulica,niewidoczne słupki ,łatwo o wypadek.Może ktoś zię tym zajmie?Oby przed nieszczęściem.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

01

paź

19:00
Rynek Łazarski
Cyrkowo-ogniowe show na pożegnania Łazarskiego Lata (Abstract show)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: