Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona wycięto ponad stuletnią wierzbę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona wycięto ponad stuletnią wierzbę
20-09-2012 01:24   Janusz Ludwiczak
Ponad stuletnia wierzba, która znajdowała się przy jednej z alejek w Parku Wilsona została wycięta. Stało się tak, gdyż drzewo było chore i zagrażało przechodniom.

Pod topór poszła ponad stuletnia wierzba, rosnąca w Parku Wilsona (od strony ulicy Matejki). Drzewo musiało zostać wycięte, gdyż było chore i w każdej chwili mogło zawalić się na przechodniów.

Była to wierzba o obwodzie ponad 450 cm. Drzewo było zagrożeniem dla przebywających w parku. O zamiarze wycięcia drzewa każdorazowo powiadamy konserwatora zabytków, który przysyła stosowną komisję. Decyduje ona o wycince drzewa bądź jego zachowaniu - wyjaśnia Marek Krzyżniak, zastępca dyrektora Palmiarni, która zarządza Parkiem Wilsona.

To była kwestia czasu, kiedy drzewo mogło runąć. Gdy pracownicy cięli drzewo okazało się, że na pewnych odcinkach rozgałęzionych konarów nie była jednorodna tkanka drzewa, tylko już wypróchiałe rury - dodaje Marek Krzyżaniak.

W najbliższych dniach zostaną wycięte jeszcze dwa drzewa, które są w podobnym stanie. Palmiarnia nie planuje posadzenia nowych drzew.

W tej chwili nie ma potrzeby zasadzenia nowych drzew, gdyż park jest bardzo obficie zadrzewiony. W niektórych miejscach jest nawet nadmiar drzewostanu - przekonuje Marek Krzyżaniak, wicedyrektor Palmiarni.


Fot: Karol Kroll (1-7), Janusz Ludwiczak (0,8-11)

ZOBACZ TAKŻE: Na Klonowica ścięto akacje

ZOBACZ TAKŻE: Drzewa podzieliły mieszkańców ulicy Klonowica

ZOBACZ TAKŻE: Kasztanowce na Hetmańskiej poszły pod topór

ZOBACZ TAKŻE: Zazieleniło się przy nowym dworcu

ZOBACZ TAKŻE: Wycięli klony przy skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej

ZOBACZ TAKŻE: Klon i brzoza poszły pod topór. Na Kasprzaka nie ma już ani jednego drzewa

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

22-09-2012 00:51:42
Hania
Wielka szkoda ! To drzewo wiele widzialo przez ponad 100 lat gdyby tylko umialo mowic. Jako dzieci mielismy bardzo duzo fotek zrobionych w Parku Kasprzaka.
20-09-2012 19:04:32
Poznaniak
No szkoda drzewa , jednak ewidentnie widać, ze było choreee
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: