Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni proszą prezydenta o nie wyłączanie świateł w nocy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni proszą prezydenta o nie wyłączanie świateł w nocy
19-09-2012 23:53   Janusz Ludwiczak
Komisja Bezpieczeństwa Rady Miasta Poznania nie zgadza się na wyłączanie ulicznego oświetlenia. W trakcie środowego posiedzenia radni skierowali stanowisko do Prezydenta Grobelnego w tej sprawie.

Od miesiąca na półtorej godziny gaszone są w nocy uliczne latarnie. W ten sposób Zarząd Dróg Miejskich chce zaoszczędzić 500 tysięcy złotych. To rozwiązanie nie podoba się zarówno mieszkańcom jak i poznańskim radnym.

Według policji w związku z brakiem oświetlenia nie wzrosła liczba przestępstw i wypadków drogowych.

Tymczasem radni otrzymują wiele sygnałów od mieszkańców. Problem z brakiem oświetlenia mają także motorniczowie tramwajów, którzy muszą sprawdzać, czy dobrze najechali na zwrotnice.

Podczas środowego posiedzenia radni z Komisji Bezpieczeństwa wystosowali do Prezydenta Grobelnego stanowisko o wycofanie się z decyzji wyłączania w nocy ulicznych latarni.


Komentarze (2)

21-09-2012 21:15:31
morlock
@go Zabierz proszę sobie podobnych tzn. napływ i za Boga nie wracajcie. Może to paranoja lecz myślę że właśnie tacy wybrali mi obecne władze Poznania. Tak se czasami kombinuję że gdyby zlikwidowano akademiki i bursy moje miasto byłoby piękniejsze, bezpieczne i spokojne. Lub inaczej - w miarę możliwości wyuczyć, ucywilizować (bez praw wyborczych) i expresem po zakończeniu edukacji w rodzinne strony wyekspediować by światło współczesnej cywilizacji dotarło wszędzie. Kiedyś ten obowiązek wobec społeczeństwa spełniała Zasadnicza Służba Wojskowa. Czasy się zmieniają, niestety na gorsze.
21-09-2012 20:00:42
go
Mam nadzieję że to coś da bo Poznaniacy na pewno nie pójdą do następnych wyborów i nie zagłosują na PO i popleczników Grobelnego, ja się przeprowadzam do Warszawy, nie po to 5 lat temu przeprowadziłam się do Poznania, żebym teraz czuła się jak na wsi! Bez światła na ulicach i obsranych chodnikach !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: