Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni proszą prezydenta o nie wyłączanie świateł w nocy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni proszą prezydenta o nie wyłączanie świateł w nocy
19-09-2012 23:53   Janusz Ludwiczak
Komisja Bezpieczeństwa Rady Miasta Poznania nie zgadza się na wyłączanie ulicznego oświetlenia. W trakcie środowego posiedzenia radni skierowali stanowisko do Prezydenta Grobelnego w tej sprawie.

Od miesiąca na półtorej godziny gaszone są w nocy uliczne latarnie. W ten sposób Zarząd Dróg Miejskich chce zaoszczędzić 500 tysięcy złotych. To rozwiązanie nie podoba się zarówno mieszkańcom jak i poznańskim radnym.

Według policji w związku z brakiem oświetlenia nie wzrosła liczba przestępstw i wypadków drogowych.

Tymczasem radni otrzymują wiele sygnałów od mieszkańców. Problem z brakiem oświetlenia mają także motorniczowie tramwajów, którzy muszą sprawdzać, czy dobrze najechali na zwrotnice.

Podczas środowego posiedzenia radni z Komisji Bezpieczeństwa wystosowali do Prezydenta Grobelnego stanowisko o wycofanie się z decyzji wyłączania w nocy ulicznych latarni.


Komentarze (2)

21-09-2012 21:15:31
morlock
@go Zabierz proszę sobie podobnych tzn. napływ i za Boga nie wracajcie. Może to paranoja lecz myślę że właśnie tacy wybrali mi obecne władze Poznania. Tak se czasami kombinuję że gdyby zlikwidowano akademiki i bursy moje miasto byłoby piękniejsze, bezpieczne i spokojne. Lub inaczej - w miarę możliwości wyuczyć, ucywilizować (bez praw wyborczych) i expresem po zakończeniu edukacji w rodzinne strony wyekspediować by światło współczesnej cywilizacji dotarło wszędzie. Kiedyś ten obowiązek wobec społeczeństwa spełniała Zasadnicza Służba Wojskowa. Czasy się zmieniają, niestety na gorsze.
21-09-2012 20:00:42
go
Mam nadzieję że to coś da bo Poznaniacy na pewno nie pójdą do następnych wyborów i nie zagłosują na PO i popleczników Grobelnego, ja się przeprowadzam do Warszawy, nie po to 5 lat temu przeprowadziłam się do Poznania, żebym teraz czuła się jak na wsi! Bez światła na ulicach i obsranych chodnikach !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: