Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Plac zabaw w Parku Kasprowicza zostanie zlikwidowany, w jego miejscu powstanie wybieg dla psów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Plac zabaw w Parku Kasprowicza zostanie zlikwidowany, w jego miejscu powstanie wybieg dla psów
18-09-2012 13:48   Janusz Ludwiczak
Znajdujący się na terenie Parku Kasprowicza, od strony ul. Chociszewskiego plac zabaw zostanie zlikwidowany. Stanie się tak ze względu na młodzież, która go dewastuje, a także spożywa alkohol i rozrzuca butelki po piwie i niedopałki papierów. W miejscu placu zabaw Rada Osiedla Św. Łazarz planuje utworzenie wybiegu dla psów.

O planowanej likwidacji placu zabaw w Parku Kasprowicza, który znajduje się od strony ulicy Chociszewskiego (w pobliżu Przedszkola nr 32 Świerczykowe Nutki) pisaliśmy już kilkakrotnie.

Rada Osiedla Św. Łazarz wspólnie z Zarządem Zieleni Miejskiej chcą usunąć plac zabaw, gdyż jest on dewastowany, a także młodzież spożywa tutaj alkohol i rozrzuca butelki po piwie i niedopałki papierów.

W zamian w Parku Kasprowicza jeszcze w tym roku powstanie zupełnie nowy plac zabaw, który będzie znajdował się obok siłowni na wolnym powietrzu.

Toczą się uzgodnienia z Zarządem Zieleni Miejskiej. W pierwszej kolejności chcemy wybudować nowy plac zabaw, który znajdzie się przy siłowni na wolnym powietrzu - powiedział Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, Radny Miasta Poznania.

Plac zabaw w Parku Kasprowicza zostanie wybudowany do 6 października, tak wynika z podpisanej umowy przez Zarząd Zieleni Miejskiej z wrocławską firmą, która wygrała przetarg. Plac zabaw zostanie wybudowany za 59 tysięcy złotych. Dodatkowo przekażemy 30 tys. zł na zakup kolejnego urządzenia zabawowego dla dzieci - dodaje Wojciech Wośkowiak z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Pomysł likwidacji placu zabaw nie podoba się jednak niektórym mieszkańcom i mamom.

To nie jest dobry pomysł. Tutaj mamy blisko plac zabaw, blisko bloków. A tam plac zabaw nie będzie dewastowany?- twierdzi Barbara Łukaszewska, mieszkanka bloku przy ul. Chociszewskiego.

Ten plac zabaw mam pod ręką i mogę od razu wyjść z dzieckiem pobawić się na dworze. Tam będziemy mieli jednak kawałek drogi. Ani razu nie widziałam tutaj dzielnicowego czy strażnika miejskiego. Pewnie, najlepiej coś zlikwidować skoro nikt nie może poradzić sobie z pijaną młodzieżą, teraz będą czuli się jeszcze bardziej bezkarni - uważa Grażyna Mielcarek, która przebywała na placu zabaw ze swoim 3-letnim synem Rafałem.

5 wrześni osiedlowi radni z Komisji Infrastruktury oraz Komisji Bezpieczeństwa przeprowadzili w Parku Kasprowicza wizję lokalną, podczas której zastanawiali się nad wyznaczeniem miejsca dla przyszłego wybiegu dla psów. Miałby on stanąć właśnie w miejscu likwidowanego placu zabaw.

Myślimy, by wybieg powstał przy pływalni, w rejonie ulicy Jarochowskiego i Chociszewskiego. Na terenie tym znajduje się plac zabaw, który będzie przeniesiony w pobliże Orlika. Ponadto przy siłowni na wolnym powietrzu powstanie zupełnie nowy plac zabaw. Wybieg powstałby w 2014 roku. Na przyszły rok nie mamy środków na to zadanie, tym bardziej, że budżet będzie umniejszony przez radę miasta w związku z sytuacją miasta. Takie rzeczy trzeba planować z wyprzedzeniem, tak by mieć przygotowany wstępny plac i wycenę. Chcemy tez starać się w przyszłym roku o środki grantowe na ten cel - wyjaśnia Filip Olszak z Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (5)

31-01-2013 14:26:29
eta
Może wystarczy karać właścicieli mandatami, a nie wydzielać wybieg dla psów. który pewnie będzie i tak stał pusty. Z drugiej strony pierwsze słyszę żeby ktoś likwidował plac zabaw na rzecz wybiegu dla psów !!!!???, nawet jeśli w zamian powstał nowy to i tak oba są zawsze pełne dzieci - więc chyba warto się zastanowić czy nie pozostawić dwóch?.
14-12-2012 22:55:19
ania
Hm wybieg dla psów między przedszkolem a blokiem? No brawo, fantastycznie idiotyczny pomysł!
18-09-2012 16:20:21
kokos
seat poprawiłeś mi chumor na cały dzień ;-))))))))0 jasne problem nie w toalecie dla psów tylko w ich włascicielach. Zabronić wchodzić z kejtrami do parku , niech wyprowadzają tylko w wyznaczonym miejscu.
18-09-2012 15:42:05
seat
w du*** , bedą sr*** gdzie chca tylko sprzatac trzeba LENIE !
18-09-2012 14:18:42
kia
A GDZIE TOALETA DLA PIESKÓW?a5de
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: