Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przystanek przy Moście Dworcowym nie powstanie, bo zająłby jeden z czterech pasów ruchu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przystanek przy Moście Dworcowym nie powstanie, bo zająłby jeden z czterech pasów ruchu
13-09-2012 14:03   Janusz Ludwiczak
Podczas przebudowy ulicy Roosevelta funkcjonował przystanek tramwajowy na ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Centrum Targowego. Teraz podczas remontu Kaponiery działa tylko jeden przystanek, w kierunku Hetmańskiej. ZTM nie utworzy przystanku, dla skręcających z Głogowskiej na Most Dworcowy tramwajów, gdyż jak twierdzi zająłby on jeden z czterech pasów ruchu. Za pół roku ruszy przedłużona PeSTka do Dworca Zachodniego. Ciekawec co wtedy zrobią urzędnicy, gdy z ulicy Głogowskiej na Most Dworcowy będzie skręcać "dwunastka" (i to już na stałe).

Od 8 września 2011 do 9 czerwca 2012 podczas przebudowy ulicy Roosevelta na ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Centrum Targowego funkcjonował przystanek tramwajowy.

Obecnie trwa generalny remont Ronda Kaponiera. Z ulicy Głogowskiej na Most Dworcowy i dalej ulicami Matyi i Królowej Jadwigi jadą dwie linie tramwajowe - nr 11 i 18. Pasażerowie, którzy jadą z Łazarza "jedenastką" i "osiemnastką" nie dokonają przesiadki na Moście Dworcowym i nie wysiądą przy MTP, ani także nie dojdą do nowego dworca kolejowego, gdyż ZTM nie utworzył przystanku "Most Dworcowy", na ulicy Głogowskiej (przed skrzyżowaniem z Rooseevlta). Funkcjonuje za to przystanek w kierunku przeciwnym, został on zlokalizowany na wysokości Centrum Targowego.

Według Zarządu Transportu Miejskiego przystanek ten nie mógłby powstać, gdyż zająłby jeden z aż czterech pasów ruchu.

Wysepka, na której mógłby powstać przystanek jest za wąska i nie spełnia norm technicznych. Rozważaliśmy propozycję utworzenia przystanku w tym miejscu, jednak nie możemy zabrać jednego pasa ruchu. Przy obecnym obciążeniu ruchu muszą być czynne dwa pasy ruchu na wprost i dwa w lewo - wyjaśnia Rafał Kupś, zastępca dyrektora ZTM.

Wiosną przyszłego roku uruchomiona zostanie nowa trasa tramwajowa. Wiadomo, że na przedłużoną PeSTkę do Dworca Zachodniego będzie dojeżdżać "dwunastka". Tramwaje linii nr 12 mają później skręcać w Głogowską i dalej w lewo na Most Dworcowy w kierunku Starołęki. Czy wtedy również pasażerowie nie będą mogli dokonać przesiadek na inne tramwaje przy Moście Dworcowym ani wysiąść z "dwunastki" udając się na Targi lub nowy dworzec Poznań Główny?

Na tą chwilę ZTM mógłby chociaż pomyśleć o ustawieniu ławki na tymczasowym przystanku przy Moście Dworcowym, na którym zatrzymują się tramwaje linii nr 11, 14 i 18, ale pewnie to też zbyt trudne zadanie dla urzędników.


Komentarze (3)

13-09-2012 20:42:13
vera
pół roku temu mógł być przystanek, a teraz nie? jaka tu logika? a już wiem, pasażer ma płacić kolosalne kwoty za bilety, ale i tak codziennie ma dzień pieszego pasażera. mpk i ztm czas najwyższy podziękować.
13-09-2012 20:41:04
Sławek
Co na to RO? Przecież to jest skandal. Roosevelta niecałe 200 metrów dalej jest zwężona do 1 pasa, a cały rejon należy do śródmieścia, w którym to rejonie zgodnie z obowiązującą polityką transportową, należy dyskryminować ruch samochodowy. Nasi radni kiwnęli chociaż w tym kierunku palcem? A nie zapomniałem, najważniejsze to to jak będzie się nazywał dziki parking przy lejku..
13-09-2012 15:15:44
as
i bardzo dobrze, ja sie dziwie po co tramwaje zatrzymuja sie nawet na tym co jest
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

29

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina w Ogrodzie Łazarz" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: