Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza powstanie skatepark? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza powstanie skatepark?
13-09-2012 10:21   Janusz Ludwiczak
Ponad 340 wniosków wpłynęło do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich był projekt zbudowania krytego skateparku, który miałby powstać w Parku Kasprowicza, na terenie dawnego stadionu Energetyka. Pomysłodawcą i autorem projektu skateparku jest pięcioro 19-latków z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Przez cztery tygodnie, od 10 sierpnia do 7 września mieszkańcy składać wniosku do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu każdy poznaniak mógł przygotować propozycje przeznaczenia środków na daną inwestycję, która miałaby zostać zrealizowana w ramach przyszłorocznego budżetu, jednak zadanie nie mogło kosztować więcej niż 10 milionów złotych. W sumie wpłynęło ponad 340 wniosków.

W II etapie "Poznański Budżet Obywatelski 2013", który potrwa do 28 września poszczególne wydziały Urzędu Miasta będą weryfikować wnioski pod względem merytorycznym, możliwości realizacji, wartości społecznej i kosztu (nie przekraczającego 10 mln zł) oraz możliwości zabezpieczenia w budżecie na kolejne lata ewentualnych kosztów, które projekt będzie generował w przyszłości. Projekt powinien mieć też ponadlokalne znaczenie.

Od 29 września do 10 października projekty będą oceniane w głosowaniu powszechnym, przez każdego z mieszkańców. Głosowanie przeprowadzone będzie w formie elektronicznej, a również w wyznaczonych punktach, gdzie będzie można wypełnić i złożyć ankietę.

Wśród nadesłanych propozycji jest projekt autorstwa pięciu uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Marszałkowskiej na Grunwaldzie. Przyszli ekonomiści chcieliby, by na terenie Parku Kasprowicza powstał kryty, całoroczny skatepark. Według autorów obiekt mógłby znaleźć się na terenie dawnego stadionu Energetyka.

Moim zdaniem bardzo fajnie jest móc zaingerować w budżet państwa i w ogóle młodzież może zrobić coś dla młodzieży. Dlatego wystąpiliśmy z takim budżetem. Nasz projekt polega na budowie krytego skate parku. Jest to miejsce, gdzie można jeździć na deskorolce, jak również na rolkach czy rowerach - mówi Jakub Piotrowski, uczeń klasy 4F Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Z tego co wiem nie ma takiego miejsca ani w Poznaniu ani w całej Wielkopolsce. Sam jeżdżę na desce i wiem, że jest problem wśród młodzieży, która nie ma gdzie jeździć. Spotykaliśmy się przy pomniku Armii Poznań, na Placu Wolności czy nawet przed Palmiarnią. To przeszkadzało policji i osobom tam się znajdującym. Byliśmy stale przeganiani, przez co nie mogliśmy realizować swojego hobby - objaśnia Mikołaj Wichłacz, również uczeń klasy czwartej ZSE.

Pięcioro 19-latków w ciągu dwóch dni przygotowało kosztorys inwestycji z wizualizacją skateparku.

Wstępny kosztorys, który przygotowaliśmy wynosi milion złotych, z czego jak szacujemy budowa hali kosztowałaby 150 tysięcy złotych. Hala, w której mieściłby się skatepark miałaby 600 metrów kwadratowych powierzchni (40x15 m) i 8 metrów wysokości. W skateparku znalazłyby się minirampy i inne profesjonalne przeszkody. Kosztorys, który opracowaliśmy obejmuje również prace budowlane - przekonuje Mikołaj Wichłacz.


Komentarze (1)

13-09-2012 11:33:13
zaz
ala lura
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: