Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Każdy mógł zostać policjantem lub strażakiem {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Każdy mógł zostać policjantem lub strażakiem {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
09-09-2012 01:25   Janusz Ludwiczak
Już po raz jedenasty odbył się w sobotę przed Areną Festyn Charytatywny "Niebiescy Dzieciom", podczas którego mundurowi chcieli pomóc chorym dzieciom, przebywającym na Oddziale Chirurgii i Traumatologii w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego.

Sobotni festyn rozpoczął się od występu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta Poznania przy MPK oraz Grodziskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Stanisława Słowińskiego. Podczas koncertu można było posłuchać znanych przebojów, a także utworu "Chłopcy radarowcy", dedykowanego organizatorom, czyli policjantom i innym służbom mundurowym.

Dzieci mogły usiąść za sterami radiowozu, policyjnego motocykla czy zasiąść za sterami strażackiego wozu. Na najmłodszych czekały z kolei przejażdżki na kucyku, zjazdy na dmuchanym zamku, skoki na trampolinie czy malowanie twarzy.

Przed Areną odbywały się pokazy sprzętu, prezentacje służb mundurowych i lekcje nauki pierwszej pomocy.

Na scenie wystąpiły m.in. zespoły artystyczne z Domu Kultury Stokrotka, zespół taneczny Szkoły Tańca Jawor w Poznaniu, Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz zespoły Black Night i Main Stream.

Na zakończenie odbyły się pokazy tresury policyjnych psów i obezwładnienia przestępców przez czworonożnych funkcjonariuszy oraz symulacje akcji ratowniczych.

Dochód z XI edycji Festynu Charytatywnego "Niebiescy Dzieciom" zostanie przeznaczony na rzecz Oddziału Chirurgii i Traumatologii Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zebrane środki zostaną przekazane m.in. na zakup pulsoksymetrów i łóżek.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem
Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com . Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "

06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: