Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mija 19. lat od tragicznej katastrofy tramwajowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mija 19. lat od tragicznej katastrofy tramwajowej
08-09-2012 01:51   Janusz Ludwiczak
19 lat temu, 8 września 1993 roku miał miejsce najpoważniejszy wypadek tramwajowy w historii Poznania. Tramwaj linii nr 10 wykoleił się i uderzył w róg budynku na skrzyżowaniu ulicy 28 Czerwca 1956 r. i Pamiątkowej. W wyniku katastrofy zginęło pięć osób, a 60 zostało rannych.

Środa, 8 września 1993 roku, godz. 14:47. Tramwaj linii nr 10 jadąc w kierunku Dębca ulicą 28 Czerwca 1956 r. wypada z szyn i uderza w narożnik kamienicy na skrzyżowaniu z ulicą Pamiątkową. W wyniku wypadku na miejscu katastrofy zginęły 3 osoby, a ponad 60 zostały rannych. W szpitalu zmarły kolejne dwie osoby.

Przyczyną wypadku była zbyt duża prędkość i źle ustawiona zwrotnica. Motorniczy został skazany na karę 3 lat więzienia.

W przyszłym roku minie 20 lat od tej tragedii, może warto, by na ścianie budynku przy ul. 28 Czerwca 1956 r. i Pamiątkowej zawisła symboliczna tablica upamiętniająca ofiary tragedii.


Komentarze (2)

12-10-2017 11:09:37
lulek
to byla straszna tragedia,ja w tym czasie tez pracowalem jako motorniczy w krakowie bylem zszokowany tym co zobaczylem w telewizji. W Krakowie teraz mamy bardzo nowoczsny tabor ale brakuje starych doswiadczonych motorniczych a niektorzy mlodzi adepci tej pracy nie sa zbyt odpowiedzialni wydaje im sie ze to lekka praca i przyjemna.Zbyt duza rotacja w grupie motorniczych nie sprzyja fachowosci i odpowiedzialnosci w tym zawodzie. P.S. GORACE WSPOLCZUCIE RODZINA KTORE W TEJ TRAGEDI STRACILI OSOBY BLISKIE emerytowany motorniczy
10-02-2013 19:48:38
olenka
moja babcia była jedną ze śmiertelnych ofiar tego wypadku.... nigdy nie zapomnę tego dnia......to było straszne zginęła parę metrów od własnego domu:((((
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: