Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy mogą wydać 10 milionów złotych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy mogą wydać 10 milionów złotych
06-09-2012 22:50   Janusz Ludwiczak
Zmodernizowana ulica Kolejowa, nowe place zabaw, wyremontowane kamienice - to wszystko jest możliwe. Jeszcze do piątku można zgłaszać propozycje do budżetu obywatelskiego.

Wy zadecydujecie na co zostanie przeznaczone 10 mln złotych z budżetu Miasta na przyszły rok. Jeżeli macie ciekawe pomysły, na co można je przeznaczyć, zachęcam do zgłaszania waszych pomysłów!:) - zachęca na swoim profilu na Faceboku Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Jeszcze do piątku, 7 września propozycje może zgłosić każdy mieszkaniec Poznania, a także miejscy radni, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe działające na terenie miasta.

Żeby zgłosić swój pomysł trzeba wypełnić formularz, który można pobrać na miejskiej stronie internetowej poznan.pl lub odebrać w Biurze Kształtowania Relacji Społecznych oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta.

Wypełnione formularze projektów można składać w wersji pisemnej w sekretariacie Biura Kształtowania Relacji Społecznych Urzędu Miasta (plac Kolegiacki 17, pok. 208, II piętro), punktach informacyjnych lub przesłać w wersji elektronicznej na adres: budzet2013@um.poznan.pl.

W II etapie projektu "Poznański Budżet Obywatelski 2013", od 10 do 28 września nastąpi weryfikacja propozycji mieszkańców przez wydziały merytoryczne, ustalenie ostatecznej listy projektów i zadań do głosowania przez Zespół Opiniujący.

Właściwe wydziały i jednostki będą weryfikować projekty pod względem merytorycznym według następujących kryteriów: możliwość realizacji, wartość społeczna, koszt nie przekraczający 10 mln zł, możliwość zabezpieczenia w budżecie na kolejne lata ewentualnych kosztów, które projekt będzie generował w przyszłości, ponadlokalne znaczenie projektu.

Od 29 września do 10 października projekty będą oceniane w głosowaniu powszechnym, przez każdego z mieszkańców. Głosowanie przeprowadzone będzie w formie elektronicznej, a również w wyznaczonych punktach, gdzie będzie można wypełnić i złożyć ankietę.

Zwycięskie projekty, mieszczące się w kwocie budżetu obywatelskiego do 15 października Prezydent Miasta Poznania wpisze do budżetu miasta Poznania na rok 2013.

Roczny budżet miasta wynosi prawie 3 miliardy złotych.

A na co Państwo wydaliby 10 milionów złotych? Czekamy na Państwa opinie.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: