Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje testowały nowe tory na Głogowskiej. Od poniedziałku bimby wracają na główną łazarską ulicę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje testowały nowe tory na Głogowskiej. Od poniedziałku bimby wracają na główną łazarską ulicę
31-08-2012 19:13   Janusz Ludwiczak
W piątek odbyły się przejazdy techniczne tramwajów po nowym torowisku, które powstało w okolicach Dworca Zachodniego. Od poniedziałku od Mostu Dworcowego do Hetmańskiej znów będą jeździć bimby.

Zakończyła się budowa rozjazdów do przedłużonej trasy szybkiego tramwaju, jaka prowadzić będzie do Dworca Zachodniego. W piątek pod okiem pracowników MPK, przedstawicieli inwestora (spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012) i wykonawcy (firmy ZUE) odbyły się próbne przejazdy tramwajów.

W poniedziałek główną łazarską ulicą znów pojadą bimby. Z Głogowskiej (przynajmniej od Mostu Dworcowego do Potockiej) znikną autobusy "za tramwaj" T5, a zamiast nich będą jeździć tramwaje linii nr 11, 14 i 18.

"Jedenastka" będzie jeździć od zajezdni tramwajowej przy Głogowskiej przez Most Dworcowy, Strzelecką i "Teatralkę na Sołacz i Piątkowską, "czternastka" pojedzie z zajezdni przez Grunwaldzką, Rondo Jeziorańskiego i Jeżyce na Piątkowo, zaś tramwaje linii nr 18 ze Starołęki przez Hetmańską, Głogowską, Most Dworcowy, Królowej Jadwigi, Jana Pawła II dojadą na os. Lecha, a następnie tunelem na Franowo.

Od poniedziałku zmieni się również trasa autobusów "za tramwaj" T5, które z Górczyna przez Głogowską, Hetmańską, Dmowskiego i Potockiej dojadą do przystanku "Głogowska/Hetmańska".

Więcej o zmianach w komunikacji miejskiej, jakie będą obowiązywać od 3 września w artykule: Od poniedziałku "5" i "8" nie dojadą na Łazarz. "1" i "18" pojadą na Franowo.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

21

cze

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: