Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje testowały nowe tory na Głogowskiej. Od poniedziałku bimby wracają na główną łazarską ulicę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje testowały nowe tory na Głogowskiej. Od poniedziałku bimby wracają na główną łazarską ulicę
31-08-2012 19:13   Janusz Ludwiczak
W piątek odbyły się przejazdy techniczne tramwajów po nowym torowisku, które powstało w okolicach Dworca Zachodniego. Od poniedziałku od Mostu Dworcowego do Hetmańskiej znów będą jeździć bimby.

Zakończyła się budowa rozjazdów do przedłużonej trasy szybkiego tramwaju, jaka prowadzić będzie do Dworca Zachodniego. W piątek pod okiem pracowników MPK, przedstawicieli inwestora (spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012) i wykonawcy (firmy ZUE) odbyły się próbne przejazdy tramwajów.

W poniedziałek główną łazarską ulicą znów pojadą bimby. Z Głogowskiej (przynajmniej od Mostu Dworcowego do Potockiej) znikną autobusy "za tramwaj" T5, a zamiast nich będą jeździć tramwaje linii nr 11, 14 i 18.

"Jedenastka" będzie jeździć od zajezdni tramwajowej przy Głogowskiej przez Most Dworcowy, Strzelecką i "Teatralkę na Sołacz i Piątkowską, "czternastka" pojedzie z zajezdni przez Grunwaldzką, Rondo Jeziorańskiego i Jeżyce na Piątkowo, zaś tramwaje linii nr 18 ze Starołęki przez Hetmańską, Głogowską, Most Dworcowy, Królowej Jadwigi, Jana Pawła II dojadą na os. Lecha, a następnie tunelem na Franowo.

Od poniedziałku zmieni się również trasa autobusów "za tramwaj" T5, które z Górczyna przez Głogowską, Hetmańską, Dmowskiego i Potockiej dojadą do przystanku "Głogowska/Hetmańska".

Więcej o zmianach w komunikacji miejskiej, jakie będą obowiązywać od 3 września w artykule: Od poniedziałku "5" i "8" nie dojadą na Łazarz. "1" i "18" pojadą na Franowo.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

gru

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert jazzowy w wykonaniu uczniów instrumentalistyki jazzowej PSM II st. im. Fryderyka Chopina

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: