Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka coraz bliżej Łazarza. W poniedziałek na Głogowską wrócą tramwaje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka coraz bliżej Łazarza. W poniedziałek na Głogowską wrócą tramwaje
30-08-2012 16:58   Janusz Ludwiczak
Gotowa jest już stalowa konstrukcja przyszłej stacji PeSTki na Dworcu Zachodnim. Układane jest nowe torowisko od ulicy Zachodniej do Głogowskiej. Niestety zakończenie budowy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej opóźni się o trzy miesiące. Jest za to dobra wiadomość - w poniedziałek główną łazarską ulicą znów pojadą bimby.

Na piątek zaplanowano próbne przejazdy tramwajów ulicą Głogowską. Zakończyła się budowa rozjazdów do przedłużonej trasy szybkiego tramwaju, jaka prowadzić będzie do Dworca Zachodniego.

Zakończyliśmy prace przy budowie rozjazdów na ulicy Głogowskiej i do starej trasy PeSTki. Przez wrzesień będziemy frezować nawierzchnię i układać nową - mówi Maciej Bulski ze spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

W poniedziałek główną łazarską ulicą znów pojadą bimby. Z Głogowskiej (przynajmniej od Mostu Dworcowego do Potockiej) znikną autobusy "za tramwaj" T5, a zamiast nich będą jeździć tramwaje linii nr 11, 14 i 18.

Nadal utrudnienia będą czekać na kierowców. Z ruchu wyłączone zostaną dwie nitki ulicy Głogowskiej w stronę Mostu Dworcowego. Ruch będzie odbywać się jedną jezdnią, po nitce prowadzącej w kierunku Hetmańskiej. Do października prace związane z modernizacją sieci wodociągoowo-kanalizacyjnej na Głogowskiej (od Mostu Dworcowego do ulicy Śniadeckich) prowadzić będzie też Aquanet.

Budowa szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej miała zakończyć się pod koniec roku. Niestety prace opóźnią się o trzy miesiące.

Były problemy z fundamentami Dworca Zachodniego, co wpłynęło na termin zakończenia inwestycji. Zakończyliśmy prace dodatkowe, obecnie wszystkie inne prace idą zgodnie z harmonogramem. Wykonawca deklaruje zakończenie swoich robót do końca lutego 2013 roku, jednak równolegle prowadzona jest przebudowa Kaponiery - wyjaśnia Maciej Bulski, kierownik projektu "Przedłuzenie Trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) do Dworca Zachodniego w Poznaniu", Infrastruktura Euro Poznań 2012.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: