Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzień pieszego pasażera - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzień pieszego pasażera
08-05-2008 17:04   Janusz Ludwiczak
25 kwietnia na dwie godziny Poznań był sparaliżowany z powodu braku prądu, przez co praktycznie w całym mieście nie jeździły tramwaje. Przedstawiamy fotoreportaż i relację.

Piątek, 25 kwietnia 2008 roku, godz. 17:30. Większość poznaniaków rozpoczyna weekend, niektórzy wracają z pracy i uczelni do domu. Dwanaście minut później następuje awaria prądu w stacjach zasilających sieć trakcyjną. Przez blisko dwie godziny praktycznie w całym mieście stanęły tramwaje.

Rondo Kaponiera, Roosevelta, Grunwaldzka, Głogowska, Dąbrowskiego, most Dworcowy, święty Marcin, Fredry, Podgórna, Mielżyńskiego, Królowej Jadwigi, Plac Wolności w tych miejscach stały poznańskie bimby.

Zdenerwowani pasażerowie nie wiedzieli co robić. MPK nie uruchomiło komunikacji zastępczej. Poznaniakom nie pozostało nic innego jak pieszo dostać się do celu. Niektórzy musieli aż z Rataj na Grunwald wracać na piechotę do domu.

Tramwaje stały na Głogowskiej pozbawiając dojazdu mieszkańców Łazarza. W jeszcze gorszej sytuacji było Centrum. Praktycznie jeden za drugim stały tramwaje od placu Wiosny Ludów przez 27 Grudnia, Fredry aż po Roosevelta, rondo Kaponiera i targi. Bimby utknęły też na trasie PeSTki. MPK bada sprawę awarii. Poznańska energetyka, firma Enea zapewniła, że z jej strony powinno wszystko działać normalnie.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

19:00
Kino w bramie ul. Matejki 46
"LEGO® Batman" - projekcja filmu w bramie kamienicy przy ul. Matejki 46

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

25

sie

do 26-05-2018
Park Wilsona
VI Dni Twierdzy Poznań
- zwiedzanie schronu przeciwlotniczego pod Parkiem Wilsona oraz schronu w gmachu Radia Poznań (Merkury)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: