Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny na budowie dworca PKS i centrum handlowego Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny na budowie dworca PKS i centrum handlowego Poznań City Center
28-08-2012 21:51   Janusz Ludwiczak
Na jakim etapie jest budowa nowego dworca PKS i centrum handlowego Poznań City Center, które powstają w ramach Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego na własne oczy zobaczył we wtorek Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny.

Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny wraz ze swoim zastępcą Mirosławem Kruszyńskim ocenili we wtorek postęp prac przy budowie dworca PKS oraz galerii handlowej Poznań City Center.

Prezydent Grobelny stwierdził też, że jest zdecydowanym zwolennikiem budowy przejścia podziemnego na ulicy Matyi. To rozwiązanie nie podoba się m.in. członkom Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania oraz My Poznaniacy, a także niektórym mieszkańcom. Woleliby oni, by w miejscu tym powstała kładka lub tradycyjne przejście dla pieszych, a ponadto na wysokości nowego dworca kolejowego powstał przystanek tramwajowy. Prezydent uważa, że na nowe pomysły i zmiany w projekcie nie ma już pieniędzy.

Poznań City Center to inwestycja o wartości 250 mln EUR, 150.000 m2 powierzchni całkowitej i 60.000 m2 powierzchni najmu. Zintegrowane Centrum Komunikacyjne połączone z galerią handlową pomieści około 250 sklepów, dworzec PKS z 19 stanowiskami, parking przesiadkowy „parkuj i jedź” oraz 1 500 miejsc parkingowych dla klientów galerii. Zakończenie inwestycji zaplanowano pod koniec przyszłego roku.


Komentarze (2)

31-08-2012 06:50:52
Łazarzanka
Gospodarska wizyta w kaloszach! Śmiech pusty bierze, a może płacz? Już sama nie wiem...
28-08-2012 22:44:30
pieszy
jak grobelny będzie pieszym lub pasażerem to będzie mnie interesowało co ma w kwestii pieszych do powiedzenia, a póki wozi go za nasze pieniądze limuzyna z szoferem to niech zamknie dziób i posłucha specjalistów takich jak Gehl czy Beim!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: