Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Media Obywatelskie - czas demokracji? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Media Obywatelskie - czas demokracji?
27-08-2012 00:18   Janusz Ludwiczak
W sobotę w Centrum Kultury Zamek spotkali się wydawcy, redaktorzy i twórcy gazetek osiedlowych i lokalnych portali internetowych by wziąć udział w konferencji "Media obywatelskie w Poznaniu".

W ramach ogólnopolskiego projektu "My Obywatele - Czas Demokracji" w sobotę spotkali się w Zamku wydawcy, redaktorzy i twórcy gazetek osiedlowych i lokalnych portali internetowych. W spotkaniu wzięli udział również członkowie Stowarzyszenia "My Poznaniacy", a także goście specjalni: Andrzej Piechocki - dziennikarz, były wieloletni zastępca redaktora naczelnego "Głosu Wielkopolskiego", wykładowca akademicki i autor książek dotyczących zawodu dziennikarza oraz Michał Wybieralski - dziennikarz poznańskiej "Gazety Wyborczej".

Sytuacja mediów mainstreamowych, zwłaszcza drukowanych, nie jest w Poznaniu dobra, po boomie z lat 90. (kiedy w Poznaniu było 5 dzienników, nie licząc tygodników i miesięczników), niewiele pozostało. Żeby się utrzymać rywalizujące ze sobą media coraz bardziej się komercjalizują i tabloidyzują, niezależnie od starań dziennikarzy, często pracujących w złych warunkach za niskie wynagrodzenia. Brak jest wystarczających kanałów wyrażenia niezależnej, obywatelskiej opinii publicznej oraz szczegółowej, a zwłaszcza niepodlegającej władzy lub biznesowi, lokalnej informacji o mieście. Dlatego rola mediów obywatelskich, tworzonych społecznie przez społecznych wydawców i dziennikarzy, będzie rosła, bo jest na nie coraz większe zapotrzebowanie - mówi Lech Mergler, Stowarzyszenie "My Poznaniacy" i koordynator projektu "My Obywatele - Czas Demokracji".

W trakcie sobotniej konferencji odbyły się też warsztaty redaktorskie i mini-wykłady, dzięki którym można było skorzystać z wiedzy doświadczonych redaktorów i profesjonalnych dziennikarzy. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się również nieco więcej o prawie prasowym, sprostowaniach, kompozycjach materiału dziennikarskiego a także podyskutować o przyszłości mediów.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: