Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Media Obywatelskie - czas demokracji? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Media Obywatelskie - czas demokracji?
27-08-2012 00:18   Janusz Ludwiczak
W sobotę w Centrum Kultury Zamek spotkali się wydawcy, redaktorzy i twórcy gazetek osiedlowych i lokalnych portali internetowych by wziąć udział w konferencji "Media obywatelskie w Poznaniu".

W ramach ogólnopolskiego projektu "My Obywatele - Czas Demokracji" w sobotę spotkali się w Zamku wydawcy, redaktorzy i twórcy gazetek osiedlowych i lokalnych portali internetowych. W spotkaniu wzięli udział również członkowie Stowarzyszenia "My Poznaniacy", a także goście specjalni: Andrzej Piechocki - dziennikarz, były wieloletni zastępca redaktora naczelnego "Głosu Wielkopolskiego", wykładowca akademicki i autor książek dotyczących zawodu dziennikarza oraz Michał Wybieralski - dziennikarz poznańskiej "Gazety Wyborczej".

Sytuacja mediów mainstreamowych, zwłaszcza drukowanych, nie jest w Poznaniu dobra, po boomie z lat 90. (kiedy w Poznaniu było 5 dzienników, nie licząc tygodników i miesięczników), niewiele pozostało. Żeby się utrzymać rywalizujące ze sobą media coraz bardziej się komercjalizują i tabloidyzują, niezależnie od starań dziennikarzy, często pracujących w złych warunkach za niskie wynagrodzenia. Brak jest wystarczających kanałów wyrażenia niezależnej, obywatelskiej opinii publicznej oraz szczegółowej, a zwłaszcza niepodlegającej władzy lub biznesowi, lokalnej informacji o mieście. Dlatego rola mediów obywatelskich, tworzonych społecznie przez społecznych wydawców i dziennikarzy, będzie rosła, bo jest na nie coraz większe zapotrzebowanie - mówi Lech Mergler, Stowarzyszenie "My Poznaniacy" i koordynator projektu "My Obywatele - Czas Demokracji".

W trakcie sobotniej konferencji odbyły się też warsztaty redaktorskie i mini-wykłady, dzięki którym można było skorzystać z wiedzy doświadczonych redaktorów i profesjonalnych dziennikarzy. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się również nieco więcej o prawie prasowym, sprostowaniach, kompozycjach materiału dziennikarskiego a także podyskutować o przyszłości mediów.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: