Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni uchwalili budżet na 2013 rok - 812 691 zł na inwestycje,szkoły i potrzeby mieszkańców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni uchwalili budżet na 2013 rok - 812 691 zł na inwestycje,szkoły i potrzeby mieszkańców
25-08-2012 00:31   Janusz Ludwiczak
W środę Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie planu wydatków Osiedla na rok 2013. Przedstawiamy szczegółowy budżet na przyszły rok.

Na początku sesji łazarscy radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie. Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 30 tysięcy złotych na budowę placu zabaw w Parku Kasprowicza.

Dokonaliśmy przesunięcia tegorocznych, niewykorzystanych środków na rozbudowę placu zabaw w Parku Kasprowicza w wysokości 30 tysięcy złotych. Dzięki takiej decyzji oferta dla najmłodszych mieszkańców będzie szersza i atrakcyjniejsza. Całość zadania zamknie się w tym roku na łączną kwotą 104 000 zł. W roku przyszłym dołożyliśmy na rozbudowę placu kolejne 40 tysięcy złotych - tłumaczy Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rada Osiedla Św. Łazarz, Radny Miasta Poznania.

Ponadto z niewykorzystanych środków w ramach tegorocznego budżetu radni przekazali dla Zarządu Zieleni Miejskiej 11 744 złotych na nasadzenie drzew na terenie Łazarza, zaś 2 600 zł otrzyma Straż Miejska (Referat Poznań Zachód) na zakup komputera.

Kolejnym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie planu wydatków Osiedla Św. Łazarz na rok 2013.

Budżet Rady Osiedla Św. Łazarz na przyszły rok wynosi 863 095 złotych. Na tą kwotę składają się środki z pogłównego na mieszkańca (tzn. liczone na jednego mieszkańca) - 264 554 zł, 486 539 zł - naliczone z tytułu 5% udziału w podatku od nieruchomości (bez budowli) oraz 112 002 zł - naliczane z tytułu udziału w podatku od nieruchomości od nowych budynków. Do wymienionej kwoty doliczone będą jeszcze środki na zadania celowe związane z oświatą, zielenią oraz remontami chodników.

I tak 4 tysiące złotych łazarska rada przeznaczy na zakup nagród w 20. edycji konkursu "Zielony Poznań 2013", 3 800 zł na organizację imprez kulturalnych dla mieszkańców, a 8 099 zł trafi na druk "Wieści Łazarskich" oraz ulotek informacyjno-promocyjnych.

10 tysięcy złotych zostanie przekazane na organizację Festynu Osiedlowego. Środki te otrzyma Gimnazjum nr 33.

Będziemy mogli zorganizować festyn osiedlowy, imprezę sportowo-rekreacyjną dla całych rodzin na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych, który posiada doskonałą bazę sportową, m.in. otwarty w tym roku Orlik. Co roku festyn może odbywać się na innym obiekcie sportowo-rekreacyjnym, kolejny np. na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 - stwierdziła Maria Łazarz, Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała też środki na zadania inwestycyjne. 150 tysięcy złotych trafi na modernizację nawierzchni boiska na terenie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przy ul. Berwińskiego (Szkoła Podstawowa nr 26), a kwotę 18 500 zł otrzyma Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych na budowę boiska do piłki siatkowej.

Zarząd Zieleni Miejskiej otrzyma od łazarskiej rady 41 541 zł na budowę placu zabaw w Parku Kasprowicza, 25 tys. zł na utrzymanie boiska i placu zabaw przy ul. Dmowskiego oraz Lejka Łazarskiego oraz 7 500 zł na zakup worków na nieczystości po psach oraz ustawienie dwóch dystrybutorów na terenie Parku Kasprowicza.

5 tysięcy złotych radni przekazali do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, który będzie musiał zagospodarować plac przy zbiegu ulic Łukaszewicza i Stablewskiego. Zasadzone mają tam zostać nowe drzewa.

Rada Osiedla Św. Łazarz przekaże również 9 tysięcy złotych w ramach dofinansowania na zakup radiowozu dla Komisariatu Policji Poznań-Grunwald.

Najdłuższa dyskusja dotyczyła jednak remontu chodników. Radni postanowili do przyszłorocznego planu dołączyć również ulicę Jarochowskiego. Jednak w pierwszej kolejności wyremontowany ma zostać chodnik po wschodniej stronie ulicy Chełmońskiego.

Ostatecznie 15 głosami za radni uchwalili plan wydatków Osiedla Św. Łazarz na rok 2013 (prezentujemy go poniżej). Od głosu wstrzymał się radny Lech Sadowski. Pozostałych pięcioro radnych (Ewa Chwieszczenik, Paweł Kirchner, Marietta Niemier, Bartosz Nowak i Anna Susicka) było nieobecnych.

Mając do dyspozycji ponad 863 tysiące złotych z niezwykłą rzetelnością i starannością podeszliśmy do zaplanowania budżetu na przyszły rok. Staraliśmy się w jak najbardziej racjonalny sposób wydatkować te środki na rzecz mieszkańców i inwestycji, które na tym osiedlu są potrzebne i wskazane. Mamy świadomość, że nie wszystkich zadowolimy. Wiemy, że remonty chodników wzbudzają wiele emocji i dyskusji. Jest to nasza odpowiedzialność, że musimy podjąć decyzje patrząc przez pryzmat osiedla, a nie tylko konkretnych ulic, na którym danym mieszkańcom najbardziej zależy - powiedział Wojciech Wośkowiak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Zarówno Komisja Infrastruktury jak i cała Rada Osiedla zdecydowała, że w pierwszej kolejności będzie remontowany chodnik na ulicy Chełmońskiego. Kolejne chodniki będą remontowane w miarę możliwości finansowych. Otrzymaliśmy informacje, że remonty chodników będą przeprowadzane tylko i wyłącznie ze środków, jakie przekaże Rada Osiedla. Do tej pory kwota mniej więcej 120 tysięcy złotych była wystarczająca. Z informacji, które otrzymaliśmy z Zarządu Dróg Miejskich uznaliśmy, że te kwoty na remonty chodników muszą być wyższe, stąd taki podział środków jaki został przyjęty na sesji budżetowej. Mamy nadzieję, że te środki wystarczą na wyremontowanie chodników na ulicach: Chełmońskiego, Kasprzaka i Jarochowskiego. Zdajemy sobie sprawę, że w wyniku sytuacji finansowej miasta możemy się liczyć z faktem, że część środków, które rada ma do dyspozycji mogą zostać zabrane, ale to już ostateczność. Otrzymamy jeszcze dodatkowe środki na remonty celowe dla placówek oświatowych. Wiemy już, że kwota ta wyniesie 309 tysięcy złotych. Czekamy również na informacje dotyczące środków na remonty chodników oraz na utrzymanie zieleńców - dodaje przewodniczący rady Wojciech Wośkowiak.

PLAN WYDATKÓW OSIEDLA ŚW. ŁAZARZ NA 2013 ROK::

Dochody ogółem (Środki wolne, naliczone zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania) - 863 095,00 zł:
Środki wolne naliczone proporcjonalnie do liczby ludności i powierzchni Osiedla - 264 554,00 zł
Środki naliczane z tytułu 5% udziału w podatku od nieruchomości (bez budowli) - 486 539,00 zł
Środki naliczone z tytułu udziału w podatku od nieruchomości od nowych budynków - 112 002,00 zł

Zadania realizowane bezpośrednio przez Osiedle Św. Łazarz - 50 404,00 zł:

 • Konkurs "Zielony Poznań" - zakup nagród - 4 000,00 zł
 • Diety - 31 455,00 zł
 • Organizacja imprez kulturalnych dla mieszkańców Osiedla: Magiczna Sobota - przedstawienie teatralno-muzyczne da dzieci i młodzieży - 1 600,00 zł
 • Organizacja imprez kulturalnych dla mieszkańców Osiedla: Muzyczne spotkania - koncerty dla mieszkańców Osiedla - 2 200,00 zł
 • Druk gazetki "Wieści Łazarskie" i ulotek - 8 099,00 zł

Zadania proponowane do realizacji przez jednostki organizacyjne Miasta ze środków Osiedla Św. Łazarz (812 691,00 zł):

 • Zarząd Dróg Miejskich:
  Przebudowa chodnika przy ul. Chełmońskiego (strona wschodnia) - 150 000,00 zł
  Przebudowa chodnika przy ul. Kasprzaka (od Palacza do Hetmańskiej/Winklera) - 120 00 zł
  Przebudowa chodnika przy ul. Jarochowskiego (od Palacza do Hetmańskiej/Winklera) - 120 00 zł
  Wykonanie dwóch luster na ul. Stablewskiego/Jarochowskiego i Stablewskiego/Dmowskiego - 6 000,00 zł
 • Zarząd Zieleni Miejskiej:
  Budowa placu zabaw w Parku Kasprowicza - 41 541,00 zł
  Utrzymanie boiska, placu zabaw przy ul. Dmowskiego, Lejka Łazarskiego (wybudowane ze środków inwestycyjnych Osiedla) - 25 000,00 zł
  Utrzymanie Parku Kasprowicza - ustawienie 2 dystrybutorów na worki na nieczystości po psach, zakup worków - 7 500,00 zł
 • Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych:
  Zagospodarowanie placu przy ul. Łukaszewicza i ul. Stablewskiego - 5 000,00 zł
 • Straż Miejska - Referat Grunwald:
  Zakup gadżetów i materiałów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na potrzeby uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Osiedla Św. Łazarz - 4 000,00 zł
  Zakup gadżetów i materiałów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na potrzeby seniorów z terenu Osiedla Św. Łazarz - 2 000,00 zł
 • Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa:
  Wspólfinansowanie zakupu radiowozu dla Komisariatu Policji Poznań - Grunwald - 9 000,00 zł
 • Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych:
  Organizacja czasu wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji życiowej przez podmioty nie zaliczane do sektora finansów publicznych - 10 000,00 zł
 • Wydział Sportu:
  Projekt "Edukacja sportowa - Szkolna Liga Piłki Ręcznej" w ramach Programu "Sportowy Poznań" - "Na Grunwaldzie małe szkraby grają w rękę dla zabawy" - 4 500,00 zł
 • Wydział Oświaty:
  Budowa boiska do siatkówki plażowej w Gimnazjum Nr 33 - 18 500,00 zł
  Budowa nowej nawierzchni boiska na terenie ZSiPO (SP26) - 150 000,00 zł
  Budowa bieżni w Zespole Szkół Nr 8 (SP69/Gim53) - 29 600,00 zł
  GimnazjumNr 53 - Organizacja Rajdu Rowerowego im.K.Nowaka - 1 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Szkoły Podstawowej nr 9 - 8 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Szkoły Podstawowej nr 26 - 5 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Szkoły Podstawowej nr 69 - 8 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Szkoły Podstawowej nr 77 - 8 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Gimnazjum nr 33 - 9 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Gimnazjum nr 51 - 9 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Gimnazjum nr 53 - 9 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Przedszkola nr 25 - 1 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Przedszkola nr 32 - 1 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Przedszkola nr 39 - 1 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Przedszkola nr 44 - 1 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Przedszkola nr 48 - 1 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Przedszkola nr 51 - 1 000,00 zł
  Zakup pomocy dydaktycznych dla Przedszkola nr 89 - 1 000,00 zł
  Zakup sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 9 - 800,00 zł
  Zakup sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 26 - 800,00 zł
  Zakup sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 69 - 800,00 zł
  Zakup sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 77 - 800,00 zł
  Zakup sprzętu sportowego dla Gimnazjum nr 33 - 800,00 zł
  Zakup sprzętu sportowego dla Gimnazjum nr 51 - 800,00 zł
  Zakup sprzętu sportowego dla Gimnazjum nr 53 - 800,00 zł
  Zakup sprzętu na plac zabaw dla Przedszkola nr 90 - 2 500,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 9 - zakup nagród na organizację konkursów dla szkół z terenu Osiedla: XI Edycja gier i zabaw dla IV klas SP - 300,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 9 - XIII Turniej piłki nożnej klas VI szkół podstawowych - 700,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 9 - Turniej koszykówki dla dziewcząt szkół podstawowych - 700,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 9 - Turniej warcabów dla uczniów szkół podstawowych - 400,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 9 - konkurs historyczny dla szkół podstawowych - 500,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 26 - zakup nagród na organizację konkursów dla szkół z terenu Osiedla: Jasełka dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów - 600,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 26 - konkurs kaligraficzny dla szkół podstawowych - 300,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 26 - konkurs języka angielskiego dla klas III szkół podstawowych - 200,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 26 - Turniej siatkówki dla szkół podstawowych - 1.600,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 26 - Gwiazdkowy Turniej Hokeja na Trawie 1.700,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 26 - zakup pomocy dydaktycznych dla Świetlicy Środowiskowej - 1 200,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 69 - zakup nagród na organizację konkursów dla szkół podstawowych z terenu Osiedla: Matematyka w praktyce - 300,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 69 - Wędrówki i spotkania - 300,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 69 - Łazarski mądrala - 300,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 69 - IV Turniej piłki nożnej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych o puchar Rady Osiedla Św.Łazarz - 800,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 69 - IX Edycja wyścigu rzędów klas I-III szkół podstawowych - 400,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 69 - XII Halowy turniej grunwaldzki w piłkę nożną - 800,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 69 - Turniej dwóch ogni dla dziewcząt szkół podstawowych 350,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 77 - zakup nagród na organizację konkursów dla szkół z terenu Osiedla: Konkurs literacki - 300,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 77 - Turniej tenisa stołowego dla szkół podstawowych - 500,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 77 - Konkurs o Unii Europejskiej - 200,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 77 - VIII Turniej piłki nożnej klas IV szkół podstawowych - 800,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 77 - IX Turniej piłki nożnej klas V szkół podstawowych - 800,00 zł
  Szkoła Podstawowa nr 77 - Grunwaldzki Turniej piłki ręcznej - 800,00 zł
  Gimnazjum nr 33 - zakup nagród na organizację konkursu: Nasz Fyrtel dla szkół podstawowych i gimnazjów - 600,00 zł
  Gimnazjum nr 33 - zakup nagród na organizację konkursu: Powstanie Wlkp. dla szkół podstawowych - 500,00 zł
  Gimnazjum nr 33 - konkurs mitologiczny - 400 zł
  Gimnazjum nr 33 - konkurs historyczny - 400 zł
  Gimnazjum nr 33 - konkurs ortograficzny - 400 zł
  Gimnazjum nr 33 - turniej piłki siatkowej plażowej - 700,00 zł
  Gimnazjum nr 33 - turniej piłki plażowej mikst - 700,00 zł
  Gimnazjum nr 33 - Święto Sportu dla gimnazjalistów - 1.000,00 zł
  Gimnazjum nr 33 - V Bieg Łazarski dla mieszkańców "Arena 2013" - 1.900,00 zł
  Gimnazjum nr 33 -Organizacja Festynu Osiedlowego - 10.000 zł
  Gimnazjum nr 51- zakup nagród na organizację konkursu: Łazarski Omnibus dla szkół podstawowych i gimnazjów - 1.800,00 zł
  Gimnazjum nr 51- zakup nagród na organizację konkursu: Jan Paweł II dla szkół podstawowych i gimnazjów - 900,00 zł
  Gimnazjum nr 51- zakup nagród na organizację konkursu: Turniej koszykówki szkół gimnazjalnych - 700,00 zł
  MDK nr 3 - zakup nagród na organizację konkursu dla dzieci z terenu Osiedla: Familijne zajęcia dla dzieci i rodziców "TworzyMy" - 500,00 zł
  MDK nr 3 - Mój Łazarz - konkurs plastyczny - 600,00 zł
  MDK nr 3 - Przegląd Przedszkolnych Zespołów Tanecznych - 300,00 zł
  MDK nr 3 - Organizacja spotkań w Świetlicach Środowiskowych - 500,00 zł
  MDK nr 3 - Organizacja ferii letnich "Lato w mieście"- 800,00 zł
  MDK nr 3 - konkurs "Disco" - 400,00 zł


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: