Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uczą się alfabetu sylabariuszy hiragana i karakana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uczą się alfabetu sylabariuszy hiragana i karakana
24-08-2012 16:50   redakcja, Stowarzyszenie Aikido Nishio Poznań
Poznań po Warszawie i Krakowie to miasto, gdzie młodzież licznie uczy się japońskiego. Od września kontynuują średnio zaawansowani, który opanowali nie łatwe podstawy alfabetu sylabariuszy hiragana i karakana. Najtrudniejsze, ale do opanowania jest kanji. Tu japońskiego poznaje młodzież z wielkopolski ucząca się w poznańskich szkołach: medycznych, ekonomi, humanistycznych, plastycznych czy na wydziałów technicznych Politechniki Poznańskiej.

Najmłodszy uczestnik kursu ma 17 lat, najstarszy 25. Mimo to, siedmioletnia różnica wieku nie przeszkadza im we wspólnej nauce. Kursanci potrafią już układać krótkie wypowiedzi dialogi, a także umieją po japońsku zaśpiewać kolędę "Cicha noc".

Do swobodnego czytania książek i czasopism wymagana jest znajomość w sumie nieco ponad 3000 znaków co jest normą dla przeciętnie wykształconego dorosłego. Początkująca młodzież, która chce zainwestować w swa przyszłość i widzi swą przyszłość z Japonią, chcą się otrzeć o egzotykę kraju kwitnącej wiśni również będzie mogła od września uczestniczyć w zajęciach językowych.

Organizatorem kursów, które odbywają się w XI Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Ściegiennego jest Poznańskie Stowarzyszenie Aikido Nishio.

Uczestnictwo jest skierowane do młodzieży ponadgimnazjalnej, gdyż młodzież ta ma dobrze opanowane podstawy gramatyki rodzimej i włada minimum dwoma językami obcymi, co z pewnością pomaga w nauce - mówi Karol Kroll z Poznańskiego Stowarzyszenia Aikido Nishio.

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu popołudniami po 90 minut. W planach są lekcje kaligrafii pędzlem i origami.

Te nietypowe zajęcia wyostrzają zmysły: spostrzegawczości, zapamiętania, kojarzenia, jaki manualne a to może być przydatne przy egzaminach maturalnych. Dla wytrwałych są zajęciach z japończykiem native speaker, ale to kiedy opanują dobrze podstawy. Nihongo (język japoński) nie należny do najłatwiejszych. Gramatyka się różni od dobrze nam znanych języków. Nie ma tu, poza nielicznymi wyjątkami, liczby pojedynczej i mnogiej ani rodzajów i wydawałoby się, że przez to jest łatwiejszy. Jednakże nie. Ale to wszystko na zajęciach - dodaje Karol Kroll.

Więcej informacji o kursach języka japońskiego można znaleźć na stronie internetowej http://nihongo.eu.interia.pl oraz uzyskać pod adresem e-mail: nihongo@interia.eu.


Fot: Poznańskie Stowarzyszenie Aikido Nishio

ZOBACZ TAKŻE: W "jedenastce" uczą japońskiego

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

cze

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

16

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Portugalia" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy

18

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert dla dzieci Wujka Ogórka w Ogrodzie Łazarz
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com. Wstęp wolny pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązując

19

cze

do 20-06-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Moto Fest

Park Wilsona
Łazarskie śniadania przy wspólnym stole

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: