Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na jezdni przy zajezdni powstały przystanki. Od soboty tramwaje nie dojadą na Górczyn - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na jezdni przy zajezdni powstały przystanki. Od soboty tramwaje nie dojadą na Górczyn
15-08-2012 11:56   Janusz Ludwiczak
Przynajmniej przez rok kierowcy będą mieli do dyspozycji na ulicy Głogowskiej, w pobliżu skrzyżowania z Winklera tylko jeden pas ruchu. Przy zajezdni powstały tymczasowe przystanki. W sobotę rozpocznie się remont wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Tramwaje linii 8 i 15 będą dojeżdżać tylko do zajezdni, a autobusy zastępcze "za tramwaj" zostaną wydłużone do dworca na Górczynie.

Na ulicy Głogowskiej już budują przystanki. Są one podłożone na tworzywie sztucznym podsypanym do odpowiedniej wysokości piaskiem i na tym ułożono duże płyty betonowe. Dodatkowo zostaną zamocowane barierki i być może wiata oraz znaki o tymczasowym przystanku - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) nasz Internauta, Karol Kroll.

W związku z utworzeniem tymczasowych przystanków w okolicy ulicy Winklera i zajezdni MPK z ruchu wyłączony został wewnętrzny pas zachodniej jezdni w kierunku Górczyna oraz wewnętrzny pas wschodniej jezdni - w kierunku centrum. Ruch pojazdów odbywa się wyłącznie po pasach zewnętrznych (tj. prawą nitką) z dopuszczalną prędkością do 30 km/h.

W sobotę ruszy przebudowa wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich.

Od 18 sierpnia tramwaje linii nr 8 i 15 zamiast na Górczyn będą dojeżdżać tylko do zajezdni przy Głogowskiej. Dalej pasażerowie będą mogli dojechać autobusami "za tramwaj" linii T5, które zostaną wydłużone do dworca na Górczynie.

Na wydłużonej trasie (do Górczyna) autobusy zastępcze linii T5 zatrzymywać będą się na tymczasowych przystankach tramwajowych "Zajezdnia Głogowska", na stałych przystankach tramwajowych "Krauthofera" i "Sielska" oraz na peronie autobusowym "Górczyn Dworzec".


R E K L A M A

Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Rozpoczęło się wyburzanie Kaponiery

ZOBACZ TAKŻE: Poznań ma metro - ruszył tramwaj na Franowo {WIDEO-PRZEJAŻDŻKA}

ZOBACZ TAKŻE: Skręt z Towarowej receptą na komunikacyjny paraliż po zamknięciu Kaponiery

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: