Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczęło się wyburzanie Kaponiery - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczęło się wyburzanie Kaponiery
15-08-2012 11:35   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozpoczął się remont najważniejszego węzła komunikacyjnego w mieście. Ekipy budowlane usunęły już wiaty przystankowe, rozebrana została też sieć trakcyjna. Rozpoczęły się też prace związane z wyburzaniem starej estakady na ulicy Roosevelta, pomiędzy Mostem Teatralnym a Mostem Uniwersyteckim.

Równocześnie z przebudową Kaponiery tramwaje zniknęły z PeSTki. Na wysokości ulicy Roosevelta i Mostu Teatralnego do dotychczasowej trasy szybkiego tramwaju podłączane będą nowe tory i sieć trakcyjna, z której już za pół roku będą korzystać bimby jadące prosto na peron 7 Dworca Zachodniego. Od osiedla Sobieskiego do centrum kursują autobusy "za tramwaj" T14, a do przystanku "Słowiańska" tramwaje wahadłowe, które na przystankach pojawiają się co 8 minut.

Oba remonty spowodowały spore zmiany w komunikacji miejskiej. Swoje trasy zmieniło w sumie 30 linii.

I tak "ósemka" do centrum jeździ przez rondo Jeziorańskiego i Jeżyce, zaś funkcjonowanie linii nr 14, która została zawieszona przejęła "piętnastka". Tramwaje linii nr 15 mają teraz dość długa trasę z Węgorka na Górczyn jadą przez rondo Jeziorańskiego, Jeżyce, "Teatralkę", Most Rocha, rondo Rataje, Królowej Jadwigi, Wildę, Hetmańską i Głogowską.

Ulicą Grunwaldzką (pomiędzy Roosevelta a rondem Jeziorańskiego) zamiast "piętnastki" jeżdżą tramwaje linii nr 10.

Na przystanku tramwajowym "Bałtyk" zatrzymują się teraz również autobusy linii pospiesznych A, L, nocnych nr 240, 242 i 251 oraz "za tramwaj" T5.

Tramwaje na trasę PeSTki oraz na ulicę Głogowską (na odcinku od Mostu Dworcowego do Hetmańskiej) mają powrócić 3 września wraz z wprowadzeniem zimowego (szkolnego) rozkładu jazdy. Wtedy też na trasę powróci "trójka" oraz "osiemnastka".

Przebudowa Kaponiery potrwa do końca 2013 roku. W ramach inwestycji, którą realizuje konsorcjum firm: Obrascon Huarte Lain SA (lider konsorcjum), Aprivia SA, Hydrobudowa Polska SA i Przedsiębiorstwo Robót Górniczych Metro ETRO sp. z o.o. przebudowana zostanie konstrukcja podtrzymująca od ulicy Bukowskiej do Mostu Teatralnego, wykonane zostaną niezbędne prace dla uruchomienia komunikacji tramwajowej i ruchu drogowego w pełnym zakresie w ulicy Roosevelta na odcinku od ulicy Dąbrowskiego do ulicy Bukowskiej, wyremontowane zostanie przejście podziemne (zbudowane zostaną również ruchome schody i windy), a także wybudowana zostanie stacja przesiadkowa PST/Kaponiera.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: