Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka coraz bliżej Łazarza: Na Głogowskiej wylewają beton,zadaszenie peronu będzie pokrywane szkłem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka coraz bliżej Łazarza: Na Głogowskiej wylewają beton,zadaszenie peronu będzie pokrywane szkłem
11-08-2012 00:11   Janusz Ludwiczak
Już dwa tygodnie tramwaje nie jeżdżą ulicą Głogowską. Tymczasem w pobliżu Dworca Zachodniego układane są pręty zbrojeniowe i wylewany beton, na którym za kilka dni będzie układane nowe torowisko. Gotowe jest już praktycznie zadaszenie stacji PeSTKi na dawnym peronie 7.

Co tydzień sprawdzamy postępy prac przy przedłużeniu trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej.

Na dawnym peronie 7 zamontowane zostały praktycznie wszystkie stalowe elementy dachu przyszłej stacji PeSTki na Dworcu Zachodnim. Po 15 sierpnia rozpocznie się pokrywanie ich szkłem.

Tymczasem kilka metrów dalej, na wysokości restauracji Mc Donald's nie ma już bocznicy kolejowej, która prowadziła na teren Targów. Budowlańcy ułożyli już pręty zbrojeniowe i wylewają beton, na którym za kilka dni będzie układane torowisko. Po stronie MTP ustawiono już dziewięć nowych słupów trakcyjnych.

Prace na ulicy Głogowskiej powinny zakończyć się za trzy tygodnie. 3 września znów pojadą tędy tramwaje.

Ważna informacja dla pasażerów. Przystanek "Dworzec Zachodni" dla linii T5 oraz 238, 249 i 252 został przesunięty o ok. 100 metrów. Autobusy jadące w kierunku centrum zatrzymują się teraz na ulicy Głogowskiej, za skrzyżowaniem z ulicą Zachodnią. Szkoda, że nie wiedzą o tym wszyscy pasażerowie, bo Zarząd Transportu Miejskiego co prawda zamieścił informację "przystanek nieczynny", ale w jakim nowym miejscu zatrzymują się autobusy tego już nie podał.


R E K L A M A

Komentarze (2)

11-08-2012 15:32:26
REDAKCJA
@aba: Oczywiście chodziło o ulicę Zachodnią,a nie Dworcową. Dzięki za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam;-)
11-08-2012 13:03:33
aba
O ile ja się orientuję,ulica Dworcowa jest od mostu Uniwersyteckiego do dworca Głównego,a nowy przystank jest na skrzyżowaniu ulic Głogowska-Zachodnia.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: