Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka coraz bliżej Łazarza: Na Głogowskiej wylewają beton,zadaszenie peronu będzie pokrywane szkłem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka coraz bliżej Łazarza: Na Głogowskiej wylewają beton,zadaszenie peronu będzie pokrywane szkłem
11-08-2012 00:11   Janusz Ludwiczak
Już dwa tygodnie tramwaje nie jeżdżą ulicą Głogowską. Tymczasem w pobliżu Dworca Zachodniego układane są pręty zbrojeniowe i wylewany beton, na którym za kilka dni będzie układane nowe torowisko. Gotowe jest już praktycznie zadaszenie stacji PeSTKi na dawnym peronie 7.

Co tydzień sprawdzamy postępy prac przy przedłużeniu trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej.

Na dawnym peronie 7 zamontowane zostały praktycznie wszystkie stalowe elementy dachu przyszłej stacji PeSTki na Dworcu Zachodnim. Po 15 sierpnia rozpocznie się pokrywanie ich szkłem.

Tymczasem kilka metrów dalej, na wysokości restauracji Mc Donald's nie ma już bocznicy kolejowej, która prowadziła na teren Targów. Budowlańcy ułożyli już pręty zbrojeniowe i wylewają beton, na którym za kilka dni będzie układane torowisko. Po stronie MTP ustawiono już dziewięć nowych słupów trakcyjnych.

Prace na ulicy Głogowskiej powinny zakończyć się za trzy tygodnie. 3 września znów pojadą tędy tramwaje.

Ważna informacja dla pasażerów. Przystanek "Dworzec Zachodni" dla linii T5 oraz 238, 249 i 252 został przesunięty o ok. 100 metrów. Autobusy jadące w kierunku centrum zatrzymują się teraz na ulicy Głogowskiej, za skrzyżowaniem z ulicą Zachodnią. Szkoda, że nie wiedzą o tym wszyscy pasażerowie, bo Zarząd Transportu Miejskiego co prawda zamieścił informację "przystanek nieczynny", ale w jakim nowym miejscu zatrzymują się autobusy tego już nie podał.


Komentarze (2)

11-08-2012 15:32:26
REDAKCJA
@aba: Oczywiście chodziło o ulicę Zachodnią,a nie Dworcową. Dzięki za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam;-)
11-08-2012 13:03:33
aba
O ile ja się orientuję,ulica Dworcowa jest od mostu Uniwersyteckiego do dworca Głównego,a nowy przystank jest na skrzyżowaniu ulic Głogowska-Zachodnia.
Aktualności
Niezapominajka
15

wrz

do 18-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert "Wujka Ogórka" w Ogrodzie Łazarz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Iran - Perła Bliskiego Wschodu - wczoraj i dziś

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: