Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obcokrajowcy przyjechali do Poznania by nauczyć się języka polskiego i zwiedzić Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obcokrajowcy przyjechali do Poznania by nauczyć się języka polskiego i zwiedzić Łazarz
09-08-2012 00:41   Janusz Ludwiczak
Goście z Niemiec, Ukrainy, Rosji, USA, Hiszpanii, Szwecji a nawet z Chin zjechali na trzy tygodnie do Poznania by podczas letniej szkoły, którą zorganizował UAM nauczyć się języka polskiego, a także poznać polską kulturę. Obcokrajowców po Łazarzu - od Parku Wilsona po Arenę i Rynek Łazarski oprowadzał Paweł Sowa, który jest nie tylko prezesem Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania", ale również przewodnikiem turystycznym.

Letnią szkołę języka polskiego dla obcokrajowców zorganizował Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Kurs przygotowany jest na różnych poziomach znajomości języka polskiego od początkującego do zaawansowanego. Wśród gości, którzy przyjechali na trzy tygodnie do Poznania są osoby w wieku 24-30 lat z Niemiec, Ukrainy, Rosji, USA, Hiszpanii, Szwecji, Walii a nawet z Chin - wyjaśnia Paweł Sowa.

Obcokrajowcy nie tylko uczą się naszego języka, ale poznają również polską kulturę, narodowe zwyczaje a nawet mają okazję dowiedzieć się trochę o gwarze poznańskiej. W środę po Łazarzu oprowadzał ich właśnie Paweł Sowa, który jest nie tylko prezesem Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania", ale również przewodnikiem turystycznym.

Oprócz nauki języka polskiego celem jest również poznanie polskiej rzeczywistości. Mamy wycieczki nie tylko do typowo turystycznych miejsc, ale również do takich miejsc, gdzie mieszkają ludzie jak właśnie Łazarz. Pokazuje im to, co jest dla nas zwykłą codziennością, a dla nich jest coś bardzo ciekawego i interesującego, bo część osób pochodzi z krajów gdzie nie ma tak pięknych kamienic - objaśnia Paweł Sowa, przewodnik turystyczny, pilot wycieczek.

I tak w środę goście z zagranicy zobaczyli m.in. Park Wilsona, secesyjne kamienice zaprojektowane przez Maxa Johowa, Arenę, a także również jak można "potargować się" na Rynku Łazarskim.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: