Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Bukowskiej powstał przejazd dla rowerzystów. O pieszych zapomniano - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Bukowskiej powstał przejazd dla rowerzystów. O pieszych zapomniano
08-08-2012 10:47   Janusz Ludwiczak
Przy okazji I etapu modernizacji węzła komunikacyjnego Kaponiera - czyli przebudowy ulicy Roosevelta na wysokości ulicy Bukowskiej powstał przejazd dla rowerzystów. Niestety zapomniano o stworzeniu przejścia dla pieszych. ZDM tłumaczy, że piesi mają do dyspozycji znajdujące się kilka metrów dalej przejście podziemne.

Na początku czerwca zakończyła się trwająca dziewięć miesięcy przebudowa ulicy Roosevelta. Na skrzyżowaniu z ulicą Bukowską powstało przejście dla rowerzystów. Niestety nie pomyślano o pieszych, którzy również mogliby bezpiecznie przejść od strony ulicy Grunwaldzkiej na drugą stronę ulicy Roosevelta i dalej dojść albo na Kaponierę lub udać się w kierunku dworca kolejowego.

Zarząd Dróg Miejskich tłumaczy, że powstanie w tym miejscu przejścia dla pieszych byłoby niebezpieczne, gdyż ulica Roosevelta jest już zbyt szeroka. Po za tym piesi przechodziliby na drugą stronę ulicy dwukrotnie dłużej niż przejeżdżali rowerzyści.

Na ulicy Roosevelta powstał ciąg rowerowy. Nie ma tam przejścia dla pieszych, gdyż jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. Średnia prędkość przejazdu rowerzysty wynosi średnio 2,8 m/sek, gdy średni czas przejścia pieszych wynosi średnio 1,4 m/sek - wyjaśnia Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Piesi mają więc korzystać z przejścia dla pieszych, które znajduje się pod Rondem Kaponiera.

Ruch pieszych jest poprowadzony bezpiecznym, bezkolizyjnym przejściem podziemnym, które znajduje się pod Rondem Kaponiera. Nie ma możliwości wprowadzenia przejścia dla pieszych przez tak ruchliwą ulicę. Ulica Roosevelta ma teraz sześć pasów ruchu, po trzy w każdym kierunku - dodaje Dorota Wesołowska, rzecznik ZDM.


Komentarze (11)

23-09-2016 20:02:23
iska
Wyszłam z przejścia podziemnego -Roosvelta-Bukowska , i co? Znalazłam się tuz pod narozną ścianą budynku, nie wiedząc, czy moge dalej iść, czy moze jest totylko ścieżka rowerowa? Prawie cała przestrzen jest czerwona!
09-08-2012 21:15:21
pieszy
ZDM przegina pałkę i to już nie pierwszy raz! Pasów dla samochodów coraz więcej, a dla pieszych i rowerzystów jak zwykle nie ma w mieście know how miejsca! Przejścia podziemne to przeżytek, na zachodzie już się z nich wycofują i wyganiają samochody z miast! Miasto leci w kulę, polećmy w kulę z miastem rozliczajmy się w innych miastach stracą kasę to przemyślą!
08-08-2012 18:08:34
sic!
Sorry, ale ZDM ma rację! po 1. pieszy jest zbyt powolny żeby sprawnie przepływał tu ruch, a po 2. po co ma tu przechodzić na drugą stronę? Nie ma tam żadnego budynku ani przystanku, a więc zapewne taka osoba udałaby się w stronę Kaponiery lub Mostu Dworcowego, gdzie są przejścia i nie musi iść tam "po stronie torów". Nie róbcie jaj. Raz pretensje o to, że ktoś zapomniał o rowerzystach, a teraz że o rowerzystach pamiętają, a o pieszych nie...
08-08-2012 14:17:13
Maciej
nie po to zdm autostradę wybudował na 6 pasów żeby się teraz bieda której nie stać na samochód tam pałętała !!!
08-08-2012 13:36:22
kk16
To jest wpychanie pieszych do podziemi. To samo chcą zrobić przy Towarowej.
08-08-2012 12:52:42
sats
Autor tego artykułu wogóle się nie sprawdził - po to jest przejście podziemne dla pieszych! Przejazd ulicą To jedyny sposób dla rowerzystów, żeby przejechać przez Roosevelta a zakaz dla pieszych jest bardzo słuszny i przynajmniej w jakimś stopniu powstrzyma pieszych przed blokowaniem ścieżek rowerowych. Szukanie taniej sensacji - dziennikarstwo na poziomie kanalizy. ZAPAMIĘTAJCIE SOBIE - ROWERZYŚCI SĄ TAKIMI SAMYMI UCZESTNIKAMI RUCHU JAK PIESZY CZY KIEROWCA!
08-08-2012 12:03:33
pieszy
@Obywatel: to niektórzy rowerzyści jeżdżą na chama po chodnikach. Święte krowy się znalazły, na ulice a nie po chodnikach!
08-08-2012 12:02:13
Jas
No to skoro piesi 2,8 m/s a rowerzyści 1,4 m/s to znaczy, że piesi są 2 razy szybsi niż rowerowcy :))
08-08-2012 12:00:04
poznaniak
ZDM najchętniej wyeliminowałby wszystkich pieszych z powierzchni ziemi w ogóle. Co za bezmyślność
08-08-2012 11:49:26
Obywatel
Brawo! piesi jak krowy, nie przechodzą często po pasach, tylko obok po przejeździe dla rowerów, jeżdżę po mieście na rowerze i często użeram się z pieszymi, łażą jak krowy po pastwisku. Dwója dla autora artykułu, nie rozpoznał wogóle tematu. Jaki wstyd.
08-08-2012 11:32:36
poiluyt
szybkich pieszych mamy w Poznaniu, 2,8 m/s to niezły wyczyn
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: