Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parafianie pożegnali swojego proboszcza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parafianie pożegnali swojego proboszcza
03-08-2012 20:53   Janusz Ludwiczak
Ks. Roman Poźniak po siedmiu latach przestał być proboszczem Parafii Michała Archanioła. Decyzją Metropolity Poznańskiego abpa Stanisława Gądeckiego z dniem 1 sierpnia zastąpił go ks. Eugeniusz Guździoł, który do tej pory był proboszczem Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu.

W minioną niedzielę, 29 lipca w samo południe ks. Roman Poźniak odprawił msze św. dziękczynną na zakończenie duszpasterstwa w Parafii św. Michała Archanioła.

Ks. Roman Poźniak proboszczem Parafii Michała Archanioła był przez minione siedem lat.

W ciągu minionych siedmiu lat udało się odnowić i odmalować kościół, pojawiło się nowe nagłośnienie, wymieniona została drewniana posadzka prezbiterium (był to spory koszt sięgający 90 tys. zł)., wyremontowano też aulę im. Jana Pawła II oraz część domu katechetycznego i biura parafialnego. Parafia w części sfinansowała też kamień poświęcony pamięci 15. Pułku Ułanów Poznańskich - powiedział ks. Roman Poźniak, proboszcz Parafii Michała Archanioła.

Dużym problemem parafii jest migracja. Ludzie wyprowadzają się z powodu zbyt wysokich czynszów, a także złego stanu kamienic. Często też na miejscu, na terenie parafii pozostaje matka czy babka, a pozostali członkowie rodziny mimo iż nie mieszkają już w danym miejscu nie wymeldowują się i uważają, że tworzą społeczność Parafii Michała Archanioła. Faktycznych parafian jest 8 tysięcy, z czego na msze uczęszcza 16%. Jest to też spowodowane tym, że parafia jest rozległa. Część wiernych uczęszcza do Pallotynów czy kościoła Św. Anny - dodaje ks. Roman Poźniak.

Ks. Roman Poźniak urodził się w 1959 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1984 roku. Posługę kapłańską rozpoczął w parafii w Koźminie Wielkopolskim, później był wikariuszem w parafii Św. Trójcy na Dębcu, św. Jana Jerozolimskiego za Murami na Malcie, a także Św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku. W 1997 roku został proboszczem Parafii Św. Jadwigi Śląskiej na os. Kwiatowym. Funkcję proboszcza Parafii Michała Archanioła ks. Roman pełni od 1 sierpnia 2005 roku.

1 sierpnia proboszczem Parafii Św. Michała Archanioła został ks. mgr lic. Eugeniusz Guździoł, dotychczasowy proboszcz Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu.

Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza i powitanie we wspólnocie parafialnej będzie miało miejsce podczas mszy świętej, która odprawiona zostanie w niedzielę, 5 sierpnia o godz. 12:00.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: