Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Chłodna zyskała nowe oblicze. Do jesieni wyremontują chodniki na Grottgera i Konopnickiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Chłodna zyskała nowe oblicze. Do jesieni wyremontują chodniki na Grottgera i Konopnickiej
01-08-2012 16:37   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont chodników na ulicy Chłodnej. Na odcinku od Głogowskiej do Lodowej stare płyty chodnikowe zostały wymienione na tzw. kostkę "pozbrukową". Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną chodniki na ulicy Grottgera i Konopnickiej.

Remont na ulicy Chłodnej rozpoczął się 25 czerwca. Przez miniony miesiąc drogowcy wymienili w sumie 220 metrów chodnika. Stare i zniszczone płyty chodnikowe zostały zastąpione tzw. "kostką pozbrukową". Zamontowane zostały również specjalne barierki i słupki, które mają sprawić, że kierowcy nie będą parkować bezpośrednio przy drzewach.

Remont chodników na Chłodnej kosztował w sumie 138 tysięcy złotych, z czego 80 tys. zł pochodzą z budżetu Rady Osiedla Święty Łazarz. Pozostałą kwotę dołożył Zarząd Dróg Miejskich.

Niebawem powinny rozpocząć się remont nawierzchni chodników w ciągu ulicy Grottgera, na odcinku od Matejki do Ułańskiej. Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na tą inwestycję. Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera za kwotę 171.810,90 zł brutto wymieni stare płyty chodnikowe na nową kostkę brukową, a także przeprowadzi remont infrastruktury i krawężników.

W tym roku planowany jest również remont chodnika na ulicy Konopnickiej, po stronie północnej.


R E K L A M A

Komentarze (4)

02-08-2012 21:02:52
pieszy
Proszę o fotę Dozorcy/Dozorczyni odpowiedzialnych za odśnieżenie/odlodzenie tego skośnego ch...rstwa . Projektant był "trzeźwy" czy tylko z zezem i uszkodzeniem błednika? No ale przyjdzie zima i będzie o czym pisać. Ważne że prekambryjski, staro-żytni bruk został zachowany.
01-08-2012 23:52:42
Łazarzanin
drodzy parkujący na Chłodnej - w końcu znajdzie się mądry z ZDMu czy SMu, który przejdzie się chodnikiem z miarą i gwoździem, rysując na waszych maskach przepisową odległość parkowania.
01-08-2012 21:14:00
qben
Najlepszy to jest chodnik przy Lodowej/Rynku Łazarskim, taki szeroki a i tak nie ma gdzie przejść, chociaż samochody mają gdzie parkować...
01-08-2012 16:48:03
pieszy
doskonale, widzę że 1,5 metra dla mnie zachowane jest jak nic.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: