Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Chłodna zyskała nowe oblicze. Do jesieni wyremontują chodniki na Grottgera i Konopnickiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Chłodna zyskała nowe oblicze. Do jesieni wyremontują chodniki na Grottgera i Konopnickiej
01-08-2012 16:37   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont chodników na ulicy Chłodnej. Na odcinku od Głogowskiej do Lodowej stare płyty chodnikowe zostały wymienione na tzw. kostkę "pozbrukową". Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną chodniki na ulicy Grottgera i Konopnickiej.

Remont na ulicy Chłodnej rozpoczął się 25 czerwca. Przez miniony miesiąc drogowcy wymienili w sumie 220 metrów chodnika. Stare i zniszczone płyty chodnikowe zostały zastąpione tzw. "kostką pozbrukową". Zamontowane zostały również specjalne barierki i słupki, które mają sprawić, że kierowcy nie będą parkować bezpośrednio przy drzewach.

Remont chodników na Chłodnej kosztował w sumie 138 tysięcy złotych, z czego 80 tys. zł pochodzą z budżetu Rady Osiedla Święty Łazarz. Pozostałą kwotę dołożył Zarząd Dróg Miejskich.

Niebawem powinny rozpocząć się remont nawierzchni chodników w ciągu ulicy Grottgera, na odcinku od Matejki do Ułańskiej. Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na tą inwestycję. Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera za kwotę 171.810,90 zł brutto wymieni stare płyty chodnikowe na nową kostkę brukową, a także przeprowadzi remont infrastruktury i krawężników.

W tym roku planowany jest również remont chodnika na ulicy Konopnickiej, po stronie północnej.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: