Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ulica Chłodna zyskała nowe oblicze. Do jesieni wyremontują chodniki na Grottgera i Konopnickiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ulica Chłodna zyskała nowe oblicze. Do jesieni wyremontują chodniki na Grottgera i Konopnickiej
01-08-2012 16:37   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont chodników na ulicy Chłodnej. Na odcinku od Głogowskiej do Lodowej stare płyty chodnikowe zostały wymienione na tzw. kostkę "pozbrukową". Jeszcze w tym roku wyremontowane zostaną chodniki na ulicy Grottgera i Konopnickiej.

Remont na ulicy Chłodnej rozpoczął się 25 czerwca. Przez miniony miesiąc drogowcy wymienili w sumie 220 metrów chodnika. Stare i zniszczone płyty chodnikowe zostały zastąpione tzw. "kostką pozbrukową". Zamontowane zostały również specjalne barierki i słupki, które mają sprawić, że kierowcy nie będą parkować bezpośrednio przy drzewach.

Remont chodników na Chłodnej kosztował w sumie 138 tysięcy złotych, z czego 80 tys. zł pochodzą z budżetu Rady Osiedla Święty Łazarz. Pozostałą kwotę dołożył Zarząd Dróg Miejskich.

Niebawem powinny rozpocząć się remont nawierzchni chodników w ciągu ulicy Grottgera, na odcinku od Matejki do Ułańskiej. Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na tą inwestycję. Zakład Robót Drogowych Marek Dachtera za kwotę 171.810,90 zł brutto wymieni stare płyty chodnikowe na nową kostkę brukową, a także przeprowadzi remont infrastruktury i krawężników.

W tym roku planowany jest również remont chodnika na ulicy Konopnickiej, po stronie północnej.


Komentarze (4)

02-08-2012 21:02:52
pieszy
Proszę o fotę Dozorcy/Dozorczyni odpowiedzialnych za odśnieżenie/odlodzenie tego skośnego ch...rstwa . Projektant był "trzeźwy" czy tylko z zezem i uszkodzeniem błednika? No ale przyjdzie zima i będzie o czym pisać. Ważne że prekambryjski, staro-żytni bruk został zachowany.
01-08-2012 23:52:42
Łazarzanin
drodzy parkujący na Chłodnej - w końcu znajdzie się mądry z ZDMu czy SMu, który przejdzie się chodnikiem z miarą i gwoździem, rysując na waszych maskach przepisową odległość parkowania.
01-08-2012 21:14:00
qben
Najlepszy to jest chodnik przy Lodowej/Rynku Łazarskim, taki szeroki a i tak nie ma gdzie przejść, chociaż samochody mają gdzie parkować...
01-08-2012 16:48:03
pieszy
doskonale, widzę że 1,5 metra dla mnie zachowane jest jak nic.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Zobacz, posłuchaj, zaśpiewaj, jak ciekawa jest… Wielkopolska!
- spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu "Teatru Mozaika"

24

paź

11:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat.Akcja twórcza z książką "Ćmony i Smeśki" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”
(zapisy na dom.bajek.poznan@gmai

27

paź

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Edward Stachura klasycznie i elektronicznie" - recital piosenek E.Stachury w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Michała Rukszy w Klubie Krąg
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie Krąg od dnia

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: