Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach powstała piaszczysta plaża, a za parę dni zacznie działać olimpijska strefa kibica - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach powstała piaszczysta plaża, a za parę dni zacznie działać olimpijska strefa kibica
01-08-2012 00:49   Janusz Ludwiczak
Na terenie Targów usypano 850 ton piasku - gdzie na blisko 2 tys. m kw. powierzchni powstało boisko do gry w siatkówkę, piłkę nożną czy badmintona. Natomiast dla dzieci stworzono ogromną piaskownicę, w której będzie można poszukać skarbów, stawiać babki czy budować zamki z piasku. Chętni będą mogli poopalać się na leżakach lub poleżeć pod parasolami, a ochłody dodadzą kurtyny wodne. To nie koniec. 8 sierpnia zacznie działać olimpijska strefa kibica, w której będzie można oglądać zmagania nie tylko polskich siatkarzy.

Tego, co Państwo tutaj widzicie jeszcze na targach nie było, aby w jednym miejscu były cztery plaże. To wszystko oddajemy bezpłatnie do zabawy i wypoczynku wszystkim poznaniakom i przyjezdnym gościom. Bawmy się w centrum Poznania obok budowy szybkiego tramwaju - mówił podczas otwarcia plażowej strefy rekreacyjnej Przemysław Trawa, wiceprezes MTP.

Po otwarciu rozegrany został mecz w wykonaniu młodych piłkarzy z Akademii Piotra Reissa.

Akademia skierowana jest do dzieci w wieku 4-11 lat, a nawet zaczynamy pracę w przedszkolach. Podpisaliśmy umowę z Lechem Poznań, gdzie będziemy szkolić bambini, czyli dzieci w wieku 3-6 lat. Zapraszamy wszystkie dzieci. Można u nas połączyć przyjemne z pożytecznym. Jest dużo fajnej zabawy, treningów poprawiających koordynację ruchową, co w przyszłości dzieciom się przyda - wyjaśnia Piotr Reiss.

W dniach 17-18 sierpnia zorganizujemy tutaj pokazowy turniej. Pokażemy dzieciom i rodzicom na czym polega praca w Akademii. Codziennie w godzinach od 11 do 14 będą dostępni tutaj trenerzy Akademii Reissa, którzy będą udzielać wskazówek - dodaje Piotr Reiss.

A skąd pomysł zamiany targowego placu w plażę?

Plac Marka zawsze był pusty, latem nic się na terenach targowych nie działo. Zastanawialiśmy się jak niskim nakładem finansowym zrobić coś, co byłoby darem dla młodych mieszkańców Poznania. Stąd wymyślimy strefę zabaw - tłumaczy Przemysław Trawa, wiceprezes MTP.

W okresie letnim Targi nie organizują żadnych imprez, wystaw, kongresów i targów. Teren nie jest wykorzystywany w całości. Najbliżsi sąsiedzi okazali się największym dla nas natchnieniem. 24 ciężarówki usypały 850 ton piasku. Powstały boiska do piłki nożnej, siatkówki, badmintona, buli. Dla dzieci stworzyliśmy piaskownice - dodaje Jacek Rychlewski z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pracujemy nad dostępem Poznania do morza. Robimy co w naszej mocy. Na razie mamy tylko kurtynę wodną, ale myślę, że w przyszłym roku będzie trochę więcej wody. Jest szansa, że plaża zostanie powtórzona w przyszłym roku, ale wszystko zależy od tego jak nasz pomysł odbiorą sami poznaniacy. Atrakcji jest naprawdę dużo. Mieszkańcy mają mało miejsc, gdzie mogą np. pograć w siatkówkę plażową - uważa Jacek Rychlewski, MTP.

W sumie na powierzchni blisko 2 tys. m kw. powstało boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę, piłkę plażową, badmintona i bule. Specjalnie dla dzieci powstała ogromna piaskownica o wymiarach 12x7 m, w której najmłodsi będą mogli poszukać skarbów, stawiać babki czy budować zamki z piasku.

Nie zabrakło też strefy relaksu, gdzie na leżakach będzie można zażyć kąpieli słonecznej. A jeśli komuś zrobi się gorąco będzie mógł ochłodzić się korzystając z kurtyny wodnej ustawionej na trawie.

Osoby zainteresowane poznaniem historii Targów na pewno ucieszą planowane spacery po MTP. Oprócz licznych atrakcji organizatorzy strefy wypoczynku przygotowali także miejsca, gdzie będzie można zregenerować siły kupując napoje lub małe przekąski.

To nie koniec atrakcji. Od przyszłej środy ruszy olimpijska strefa kibica, w której będzie można oglądać zmagania nie tylko polskich siatkarzy. Obecnie prowadzone są rozmowy ze sponsorem, firmą Polkomtel. Strefa kibica miałaby mieć ok. 5 tys. m2 i będzie mogła pomieścić do 5 tysięcy osób.

Na telebimie będzie można oglądać mecze Polaków już od przyszłej środy, czyli od ćwierćfinałów, aż do ostatniego meczu. Oby to był finał - powiedział Dariusz Łapawa z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Plażowa wyspa rozrywek na MTP funkcjonować będzie codziennie do końca sierpnia w godz. od 9:00 do 20:00. Wejście od strony Mostu Dworcowego, zaś wjazd samochodem będzie możliwy od ul. Śniadeckich. Wstęp wolny.

Istnieje również możliwość zarezerwowania boisk - pisząc na adres rezerwacja@mtp.pl lub dzwoniąc na numer tel. 61 869 28 94.

Portal lazarz.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.


Dla naszych Czytelników zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania było 15 upominków plażowych (m.in. daszki i piłki plażowe) oraz 5 zestawów dla mam z pociechami (komplety do piasku).

Wystarczyło do wtorku, 31 lipca do godz. 24:00 odpowiedzieć na pytanie: Co oznacza skrót MTP? i wysłać odpowiedź na adres e-mail: konkurs@lazarz.pl.

Upominki plażowe (m.in. daszki i piłki plażowe) otrzymują;
Maciej Antkowiak, Marcin Kania, Michał Niemier, Szymon Niemier, Karolina Paradzińska, Emilia Podymska, Anna Szemberska, Grzegorz Tutko.

Zestawy dla mam z pociechami (komplety do piasku) otrzymują:
Sylwia Dengusiak, Paula Kochanowska, Joanna Królikiewicz, Katarzyna Siejak, Małgorzata Szczepankiewicz.

Laureaci zostali powiadomieni e-mailem zwrotnym o wygranej i sposobie odebrania nagrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: