Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dzięki łącznikom nie zmokniemy już przechodząc między pawilonami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dzięki łącznikom nie zmokniemy już przechodząc między pawilonami
31-07-2012 14:08   Janusz Ludwiczak
Jesienią zwiększy się zadaszona powierzchnia Targów. Między pawilonami 6a i 5 oraz 9 i 5 rozpoczęto prace związane z połączeniem hal, co zapewni ochronę przed deszczem podczas przechodzenia pomiędzy budynkami. Podobne rozwiązanie, w postaci specjalnych łączników zastosowano już m.in. pomiędzy "czteropakiem" a pawilonami 9 oraz 6a.

W czerwcu rozpoczęła się budowa nowych łączników między pawilonami 5 i 9 oraz 6a i 5, które zapewnią ochronę przed opadami podczas przechodzenia między budynkami.

Łącznik pomiędzy pawilonami 5 i 9 będzie miał powierzchnię 854,25 m kw., a jego wysokość będzie taka sama jak wysokość pawilonu - 10,2 m. Łącznik będzie pełnił funkcję wystawienniczą, ale będzie można przez niego również przejechać - szerokość przejazdu wyniesie 8 m.

W trakcie budowy jest również drugi łącznik między pawilonami 5 i 6A, który będzie spełniał jedynie funkcję komunikacyjną między obiema halami wystawienniczymi. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 353 m2, wysokość na zewnątrz 7,9 m, wewnątrz 6,15 m, a szerokość przejazdu 8 m.

Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na 21 września. Projekt łączników wykonała pracownia architektoniczna DNA – Daniel Niedbała, Piotr Jasiniak oraz Agnieszka Bielecka. Wykonawcą prac są firmy Hochtief Polska oddział Poznań oraz Robas.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: