Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uroczystym apelem w komendzie na Szylinga obchodzono Święto Policji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uroczystym apelem w komendzie na Szylinga obchodzono Święto Policji
28-07-2012 01:16   Janusz Ludwiczak
Z okazji Święta Policji w Komendzie Miejskiej Policji odbył się uroczysty apel, podczas którego wyróżniono, odznaczono i awansowano kilku poznańskich policjantów. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, organizacji i instytucji.

W trakcie uroczystości nadinsp. Krzysztof Jarosz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz mł. insp. Roman Kuster p.o. Komendant Miejski Policji w Poznaniu wręczyli funkcjonariuszom odznaki "Zasłużony Policjant" nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Komendanci wręczyli także podległym funkcjonariuszom akty nominacyjne na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awanse, również na stopnie oficerskie, aspirantów, podoficerów i szeregowych otrzymało 573 policjantów.

W sobotę, w godz. od 9:00 do 13:00 Komenda Miejska Policji przy ul. Szylinga 2 zaprasza szczególnie najmłodszych na "drzwi otwarte".

Na dziedzińcu będzie można zobaczyć policyjne samochody i specjalisty sprzęt, zaś przewodnicy będą oprowadzać po pokojach, w których na co dzień pracują funkcjonariusze. W przyszłą sobotę na Szylinga będzie można również poznać bliżej Wydział Technik Kryminalistycznych oraz Centrum Dowodzenia.

Nie tylko z okazji Święta Policji, ale przez cały rok można również zwiedzać Izbę Tradycji i Historii Policji, która mieści się przy ul. Taborowej.

Ekspozycja prezentuje zbiory od chwili powstania Policji, w 1919 roku. W zebranych zbiorach znalazły się m.in. mundury, stare fotografie, pamiątkowe tablice, sztandary, pojazdy policji państwowej i milicji obywatelskiej. Wśród najciekawszych eksponatów znajdują się: motocykl Junak M10m odwzorowany na oryginalnych częściach, sztandar Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Poznaniu z 1947 roku, oryginalna tablica z napisem "Posterunek policji państwowej w Śremie", a także manekiny w umundurowaniu ORMO i ZOMO.

Sala Tradycji wielkopolskiej Policji przy ul. Taborowej 22 czynna jest we wtorki i czwartki w godz. od 10:00 do 14:00. Istnieje możliwość zwiedzania jej zarówno indywidualnie jak i w grupach zorganizowanych. Ponieważ Sala znajduje się na terenie Oddziału Prewencji Policji, należy wcześniej uzgodnić termin wizyty pod numerem telefonu 61 84 127 50 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30).


Komentarze (1)

28-07-2012 14:16:08
Poznaniak
wow nawet Dyrol MPK Tulibacki był heheh A on Po co ? No teraz na przyjazd glin to 40 minut lun 30 minut bede czekał ... Oj widze jednego z gwiaddkami,króry do dziś mi nie odpisał
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: