Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Homilia o upadku moralności podczas odpustu parafialnego w kościele Św. Anny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Homilia o upadku moralności podczas odpustu parafialnego w kościele Św. Anny
27-07-2012 01:35   Janusz Ludwiczak
W czwartek w kościele Św. Anny wierni uczestniczyli w sumie odpustowej. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Stanisław Wojtaszek, wieloletni proboszcz parafii Św. Trójcy, który w trakcie kazania poruszył upadek moralności i nawiązał m.in. do związków partnerskich. Po mszy parafianie przeszli w procesji, w której niesione były relikwie Patronki.

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. prałat Stanisław Wojtaszek – wieloletni proboszcz parafii Św. Trójcy. W uroczystości uczestniczyli m.in. ks. prałat Eugeniusz Antkowiak, dziekan dekanatu Poznań-Łazarz i proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej, ks. Marian Ciesielski - proboszcz Parafii Chrystusa Sługi i ks. Roman Poźniak - proboszcz Parafii Michała Archanioła a także inni duszpasterze z sąsiednich parafii.

"Nam się dziś serwuje obsceniczne obrazy. Nam się dzisiaj serwuje mądrość tego świata, daleką od mądrości bożej. Już nie mamo, już nie tato, ale partnerzy? To będzie również zasługa niemoralnych polityków. Przeniesiona na obczyznę moralną, degradacji człowieka moralnie, bo z takim człowiekiem można zrobić to co się chcę. Czyli trzeba powiedzieć w błoto nie wchodzę, zamykam telewizor" - mówił w trakcie homilii ks. prałat Stanisław Wojtaszek.

Podczas mszy świętej złożone zostały przez poszczególne grupy parafialne dary, wśród których znalazły się między innymi kapłańskie stuły, wino i hostie, a także intencje i modlitwy.

W trakcie eucharystii modlono się również za parafianki o imieniu Anna. Na zakończenie mszy świętej przeszła procesja wokół kościoła, podczas której niesione były relikwie i figurka Patronki.

Kościół przy zbiegu ulic Matejki i Limanowskiego zbudowano w 1907 roku i początkowo była to świątynia ewangelicka. W 1948 roku erygowana została katolicka Parafia Świętej Anny, na terenie której zamieszkuje prawie 12 tysięcy mieszkańców.


R E K L A M A

Komentarze (3)

27-07-2012 14:54:55
antymoher
Kościół lubi bardzo innych pouczać jak mają żyć. Uzasadnienie jak zwykle - Bóg tak chce, a oni wiedzą lepiej. Ale jeśli chodzi o samych księży, to przecież Bóg wybaczy, nie bądźmy drobiazgowi... Swoją drogą odpust jest okazją by przypomnieć parafianom sylwetkę patrona a nie pleść bzdury ocierające się o politykę i udowadniać wszystkim, że katolicyzm w Polsce jest w porównaniu z resztą cywilizowanego świata bliski fundamentalizmowi.
27-07-2012 12:44:44
poznanianka
A może by tak biskup powiedział coś o moralności niektórych księzy np narodziny dziecka na plebani na junikowie i ojciec - ksiądz, który olał wszystko i wszystkich, a do tego jego proboszcz, który tolerował zamieszkiwanie swojego wikarego z kochanką.
27-07-2012 11:20:04
wasyl
moze kosciol zamiast mowic o moralnosci niech najpierw zrobi porzadek z paetzem i chciwoscia wobec 8 lo.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: