Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje nie dojadą na Winogrady i Sołacz. Objazdami pojadą bimby linii 4, 10 i 11 a zawieszą 9 i 26 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje nie dojadą na Winogrady i Sołacz. Objazdami pojadą bimby linii 4, 10 i 11 a zawieszą 9 i 26
19-07-2012 00:41   Janusz Ludwiczak
W piątek zakończy się remont torów na ulicy Fredry. "Ósemka" i "trzynastka" wrócą na swoją stałą trasę. Jest też zła wiadomość. Dzień później, w sobotę 21 lipca rozpocznie się naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Poznańskiej i Libelta, pod wiaduktem PST. Swoje trasy zmienią tramwaje linii nr 4, 10 i 11, a zawieszone zostanie kursowanie linii nr 9 i 26, a dwukrotnie częściej jeździć będzie "dwójka". Na Winogrady i Sołacz będzie można dojechać tylko autobusami zastępczymi "za tramwaj".

Do piątku włącznie remontowane będzie torowisko na ulicy Fredry. Przypomnijmy, że "ósemka" i "trzynastka" oraz tramwaje linii nr 4, 9, 16 i 17 jeżdżą objazdem przez Gwarną, Św. Marcin, Most Uniwersytecki i Rondo Kaponiera. Natomiast tramwaje linii nr 26 kursują do Rynku Jeżyckiego po trasie: OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Rynek Jeżycki - Dąbrowskiego - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO.

Dzień później, w sobotę 21 lipca ekipy remontowe MPK przeniosą się na skrzyżowanie ulic Roosevelta, Poznańskiej i Libelta. Torowcy będą wymieniać szyny łukowe pod wiaduktem PST. Ponadto naprawiana będzie dolna część konstrukcji wiaduktu nad ul. Poznańską

Przez tydzień do piątku 27 lipca włącznie (a nie jak pierwotnie planowano do środy 25 lipca) objazdami kursować będą tramwaje linii nr 4, 9, 10 i 11.

"Czwórka" dojeżdżać będzie tylko do Ronda Kaponiera. Z Placu Cyryla Ratajskiego pojedzie przez Mielżyńskiego, dalej prosto w Gwarną, a następnie przez Św. Marcin i Most Uniwersytecki do Ronda Kaponiera. Na Starołękę powróci przez Roosevelta, Most Teatralny, Fredry i Plac Wielkopolski.

Tramwaje linii nr 10 i 11 skierowane zostaną przez Rondo Kaponiera i Roosevelta na trasę PST, do pętli na os. Sobieskiego.

Całkowicie zawieszone zostanie kursowanie linii nr 9 i 26. W zamian "dwójka" będzie jeździć dwukrotnie częściej, co 7-8 minut.

Na Winogrady i Sołacz będzie można dojechać tylko autobusami "za tramwaj", które pojadą podobnymi trasami co równo rok temu, kiedy wymieniana była zwrotnica na ul. Roosevelta, przy wjeździe na trasę PST.

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - LINIA T4
RONDO KAPONIERA – Roosevelta – Pułaskiego – Winogrady – Murawa – RONDO SOLIDARNOŚCI

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - LINIA T9
RONDO KAPONIERA – Roosevelta – Pułaskiego – Al. Wielkopolska – Nad Wierzbakiem – Wojska Polskiego – Witosa – Aleje Solidarności – PIĄTKOWSKA

Utrudnienia czekać będą również na kierowców. Ruch przez skrzyżowanie ulic Poznańskiej, Roosevelta i Libelta odbywać będzie się na zasadach ronda, co widać na załączonej mapce.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: