Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka połączy się z Głogowską - tramwaje przez pięć tygodni będą jeździć objazdami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka połączy się z Głogowską - tramwaje przez pięć tygodni będą jeździć objazdami
18-07-2012 01:19   Janusz Ludwiczak
W przyszłą sobotę, 28 lipca tramwaje przestaną jeździć ulicą Głogowską, przynajmniej na odcinku od Mostu Dworcowego do Hetmańskiej. Spowodowane będzie to budową przedłużonej trasy PeSTki. Przez pięć tygodni objazdami będą kursować tramwaje linii nr 5, 8 i 14, zaś w ciągu ulicy Głogowskiej będą jeździć autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T5.

Nie jak pierwotnie planowano 22, lecz 28 lipca rozpoczną się prace związane z podłączeniem nowej trasy tramwajowej do ulicy Głogowskiej. Prace prowadzone będą do pierwszych dni września.

Będzie budowany pełen węzeł rozjazdowy, zarówno w kierunku Górczyna jak i w kierunku Mostu Dworcowego. Powstanie sygnalizacja świetlna. Prace będą realizowane w zakresie torowym i sieciowym. Przebudowana zostanie również nawierzchnia drogowa. Równolegle prowadzone będą prace wodociągowo-kanalizacyjne przez Aquanet. Roboty rozpoczną się 28 lipca i będą prowadzone do końca obowiązywania rozkładu letniego, czyli do 3 września - tłumaczy Maciej Bulski ze spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Wraz z budową linii tramwajowej pociągi nie będą już wjeżdżać na teren Targów. Zlikwidowana zostanie bocznica kolejowa przecinająca ulicę Głogowską.

Po uzgodnieniach między Miastem a Targami doszliśmy do wniosku, że jej funkcjonowanie przy równoczesnym funkcjonowaniu PeSTki będzie zbyt skomplikowane technologiczne. Targi odstąpiły od użytkowania tej bocznicy, która i tak była używana bardzo rzadko, praktycznie raz w roku - wyjaśnia Maciej Bulski, Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Prace związane z modernizacją sieci wodociągowej już na początku lipca rozpoczął Aquanet, o czym więcej w artykule: Aquanet rozkopał Głogowską, żeby zmodernizować wodociąg.

Zamknięcie ulicy Głogowskiej dla tramwajów wykorzysta również MPK. Miejski przewoźnik przez dwa weekendy będzie prowadził wymianę dwóch zwrotnic.

Planujemy na ulicy Głogowskiej wymienić dwie zwrotnice przy Moście Dworcowym. Prace będą prowadzone przez dwa weekendy, na ten czas kierowcy będą musieli liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu - objaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

Od przyszłej soboty na pięć tygodni wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ulicy Głogowskiej, na odcinku od Hetmańskiej do Mostu Dworcowego. Objazdami pojadą bimby linii nr 5, 8 i 14, a w ciągu ulicy Głogowskiej będą zastępować je autobusy linii T5, które mają kursować nawet co 5 minut.

Planujemy uruchomić autobus "za tramwaj" z zajezdni Głogowska do Ronda Kaponiera, który będzie kursować co 5-6 minut, tak więc dosyć często. W soboty i niedziele będzie jeździł co 7-8 minut. Natomiast linia 14 pojedzie objazdem przez Wildę, a linia nr 8 przez ulicę Reymonta. Natomiast "piątka" będzie skrócona do Kaponiery. Autobus "za tramwaj T5" będzie przedłużeniem piątki, stąd będzie miał numer T5 - powiedział Jarosław Sobkowiak z Zarządu Transportu Miejskiego.

Autobusy zastępcze linii T5 będą zatrzymywać się na przystankach tramwajowych.

Jak będzie funkcjonować komunikacja miejska od 28 lipca?

Linia tramwajowa nr 5:
STOMIL - ... - Marcinkowskiego - Plac Wolności - 27 Grudnia - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - RONDO KAPONIERA
Powrót: RONDO KAPONIERA - Most Uniwersytecki - Św. Marcin - Marcinkowskiego - ... - STOMIL

Linia tramwajowa nr 8:
GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - Reymonta - rondo Jeziorańskiego - Grunwaldzka - Bukowska - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - Most Teatralny - Fredry - ... - MIŁOSTOWO

Linia tramwajowa nr 14:
GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - 28 Czerwca 1956 r. - Wierzbięcice - Matyi - Most Dworcowy - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Roosevelta - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" - linia T5:
ZAJEZDNIA GŁOGOWSKA - Głogowska - Roosevelta - RONDO KAPONIERA

Autobusy nocne linii nr 238, 249 i 251 będą kursować bez zmian.


Komentarze (5)

19-07-2012 20:35:02
wasyl
no dla ztm jest to widocznie problem
19-07-2012 20:16:20
Agata
chodziło mi o bezpośrednie połączenie, a nie kolejne przesiadki. To chyba nie problem, by autobus T5 jeździł do samej pętli, podobnie jak autobusy nocne :/
19-07-2012 17:00:53
kasia
A co będzie po tych 5 tygodniach? Przecież remont Kaponiery ma trwać do końca przyszłego roku. W okresie letnim wiele można wytrzymać, ale... Mnie tylko ciekawi, jak będę kolejną zimę jeździć do pracy.
18-07-2012 21:17:04
wasyl
masz jak byk napisane linia nr 8 i 14: GÓRCZYN - Głogowska - Hetmańska - ...
18-07-2012 20:09:53
Agata
a co z połączeniem zajezdni na Głogowskiej z pętlą na Górczynie? wiadomo coś na ten temat?
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: