Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kanadyjski, niemiecki i serbski folklor będzie można zobaczyć w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kanadyjski, niemiecki i serbski folklor będzie można zobaczyć w Parku Wilsona
12-08-2012 11:51   Janusz Ludwiczak
Już w poniedziałek ponad 200 tancerzy ludowych, m.in. z Kanady, Serbii, Niemiec i Polski wystąpi na Biesiadzie Ludowej, która zainauguruje XII Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2012".

W dniach od 13 do 19 sierpnia już po raz dwunasty odbędzie się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje". Początki festiwalu sięgają 2001 roku. Od samego istnienia jego organizatorem jest Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Celem "Integracji" jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw.

Dzięki Światowemu Przeglądowi Folkloru "Integracje" poznaniacy po raz kolejny będą mieli okazję obcować z kulturą innych krajów, nawet tych odległych o kilka tysięcy kilometrów. W tym roku po raz pierwszy będziemy gościć m.in. tancerzy z odległej Kanady, sąsiadów zza zachodniej granicy, a także żywiołowych artystów z Serbii.

W programie tegorocznych "Integracji" przewidziano pięć koncertów na terenie Wielkopolski, w tym dwa w Poznaniu, turniej sportów tradycyjnych na Malcie, ekumeniczną mszę świętą, kolorowe przemarsze i "tramwajadę" ulicami Poznania - mówi Martyna Poprawska, rzecznik prasowy Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje".

W ubiegłych latach zaprezentowały się takie kraje jak Bułgaria, Ukraina, Palestyna, Macedonia, Albania, Czechy, Litwa, Kenia, Meksyk czy Indonezja. W tym roku oprócz Kanadyjczyków wystąpią również goście z Serbii, Niemczech i oczywiście z Polski.

W poniedziałek, 13 sierpnia o godz. 18:00 w Parku Wilsona odbędzie się "Biesiada Ludowa", czyli koncert inauguracyjny XII Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje 2012". Portal lazarz.pl będzie jednym z patronów tego wydarzenia.
Więcej informacji o tegorocznych "Integracjach" można znaleźć na stronie: www.festiwal.awf.poznan.pl.


R E K L A M A

Komentarze (1)

08-08-2012 22:06:23
Hania
Po zdjeciach widac, ze zapowiadaja sie wspaniale wystepy, to pewnie zdjecia zeszloroczne ale nalezy oczekiwac takich samych wrazen jak zeszlego lata, moze lepszych :) Nie rozumiem tylko co ta msza swieta ma do tego wszystkiego, przeciez Kosciol tego nie organizuje.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: