Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PY jak PYrlandia pojawi się na tablicach rejestracyjnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PY jak PYrlandia pojawi się na tablicach rejestracyjnych
17-07-2012 00:33   Janusz Ludwiczak
Kończy się numeracja na tablicach rejestracyjnych poprzedzona wyróżnikiem PO (np. PO 12345, PO 123AB). Dlatego Urząd Miasta przeprowadził wśród mieszkańców dwutygodniowe głosowanie nad nową literą, która zastąpi "O" na tablicach rejestracyjnych. Ostatecznie 63% głosów wybrano opcję "PY".

W tym roku zapełni się pula tablic rejestracyjnych poprzedzona wyróżnikiem PO. Ponieważ wybór innych liter jest ograniczony, a część liter wykorzystywana przez inne miasta i powiaty (np. PN - Konin, POZ, PZ - powiat poznański; pełna lista "zajętych" liter na końcu) Urząd Miasta postanowił zachęcić poznaniaków do udziału w głosowaniu, podczas którego wybrany zostanie nowy wyróżnik tablic rejestracyjnych.

Do wyboru były cztery opcje: PA, PV, PX i PY. Największą liczbę głosów zdobyło "PY". Wielu osobom kojarzy się to z PYrą lub PYrlandią.

Wyniki internetowej ankiety:
PY 4921 głosów - 63%
PX 1661 głosów - 21%
PA 942 głosy - 12%
PV 304 - głosy - 4%
Liczba oddanych głosów: 7828

Zwycięski wyróżnik PY zostanie zaproponowany przez Prezydenta Poznania Ministerstwu Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, a następnie (zgodnie z wcześniejszym zapewnieniem Ministerstwa), uwzględniony w nowelizowanym w tym roku rozporządzeniu w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

Pierwsze motocykle tym wyróżniku być może pojawią się na poznańskich ulicach się już pod koniec tego roku.

Czy wiesz że?
Pierwsza litera tablic rejestracyjnych oznacza województwo (w przypadku P - wielkopolskie, W było przeznaczone dla Warszawy). Kolejne litery oznaczają powiat, i tak. PO - Poznań, PL - Leszno, PP - Piła, PK - Kalisz. Skrót PSL oznacza Słupcę, PKS - Kościan, a PGN - Gniezno.
Każda dzielnica Warszawy ma swoją tablicę rejestracyjną. I tak: WE to Mokotów, WN - Ursynów, WA - Białołęka, WB - Bemowo, WI - Śródmieście, WU - Ochota, WY - Wola, WT - Wawer, a WD to Bielany.


Komentarze (1)

17-07-2013 15:30:13
Wlocek369
Tablice kończą się ale tylko na motocykle motorowery i traktory a nie jak jest jest w treści tablice samochodowe. Gdyż na samochody przewidziane jest od dawna aż 5 ukkładów: PO 12345, PO 1234A, PO 123AC, PO 1A234, PO 1AC23 więc na samochody jeszcze długo nie zbraknie tablic zwłaszcza że obecnie (17.06.2013) jeszcze nie skończono III wzoru. podczas gdy na wspomniane motocykle, motorowery i traktory przewidziano zaledwie 2 układy PO 1234 oraz PO 123A i to tylko one się kończą a ministerstwo zamiast wymyśleć układ typu PO AC12 woli stworzyć osobny wyróżnik robiąć powtwórkę z powiatu poznańskiego. Przez co mamy zjawisko Syndromu Poznańskiego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: