Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Maraton będzie prowadzić przez Łazarz. Start na Grunwaldzkiej, meta na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Maraton będzie prowadzić przez Łazarz. Start na Grunwaldzkiej, meta na Targach
14-07-2012 00:32   Janusz Ludwiczak
W tym roku poznański Maraton dotrze na Łazarz. Po raz pierwszy w historii ten ponad 42-kilometrowy bieg będzie miał jedną pętlę. Maraton rozpocznie się na ulicy Grunwaldzkiej, a jego trasa prowadzić będzie m.in. ulicami Arciszewskiego, Hetmańską oraz Mostem Dworcowym. Meta 13. Poznań Maraton zlokalizowana będzie na terenie Targów.

Maratony na całym świecie organizowane są na dystansie 42 kilometrów na jednej pętli. Poznań był wyjątkiem. Bieg odbywał się na dwóch okrążeniach. Od dawna marzyliśmy o jednej dużej pętli, która przeprowadzi biegaczy przez całe miasto - wyjaśnia Monika Prendke z Centrum Prasowego Poznań Maraton.

13. Poznań Maraton wyruszy 14 października o godz. 9:00. Start będzie znajdował się na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości budynku Enea. Trasa biegu prowadzić będzie ulicą Grunwaldzką do Stadionu Miejskiego, dalej przez Taczanowskiego, Ściegiennego, Arciszewskiego i Hetmańską. Następnie zawodnicy obiegną Wildę przez ulicę Dolna Wilda, Żelazka, Drogę Debińską, Piastowską, Dolną Wildę i Most Przemysła. Dalej trasa prowadzić będzie przez Rataje, Środkę, Szeląg i Winogrady (Most Przemysła - Hetmańska - Rondo Starołęka - Zamenhofa - Piłsudskiego - Inflandzka - Kurlandzka - Szwajcarska - Dymka - Browarna - Światopełka - Warszawska - Rondo Śródka - Podwale - Hlonda/Nowe Zawady - Most Lecha - Serbska - Aleje Solidarności - Księcia Mieszka I - Armii Poznań). Z Winograd maratończycy dobiegną do centrum przez Armii Poznań, Aleje Niepodległości i Powstańców Wielkopolskich, a dalej przez Matyi, Roosevelta i Bukowską na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie na Placu Św. Marka zlokalizowana zostanie meta.

Rolę bazy 13. Poznań Maraton pełnić będą Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Malta to niezwykłe i klimatyczne miejsce. Targi wybraliśmy jednak z prostego względu. Jest tam doskonała infrastruktury do organizacji tego typu imprez. Są tam m.in. szatnie i prysznice - mówi Monika Prendke, rzecznik 13. Poznań Maraton.

Na Targach odbędą się również targi sportowe "Poznań Sport Fair", na których biegacze będą mogli zakupić potrzebne odżywki, a także odzież i akcesoria sportowe. Na MTP zawodnicy będą mogli również odbierać numery startowe. To dobra znajomość szczególnie dla osób spoza Poznania, gdyż niedaleko stąd mieści się chociażby dworzec kolejowy, po za tym to ścisłe centrum miasta.

W pawilonie 15 odbywać będą się targi sportowe, a w pawilonie 1 zawodnicy odbiorą numer startowy. Na MTP zapewniony będzie również posiłek po biegu. Wszystko skupiamy na Targach. Nie rezygnujemy też z Areny. Będzie ona tak jak w latach ubiegłych miejscem darmowego noclegu dla zawodników - wyjaśnia Monika Prendke.

Można już zapisywać się do 13. Poznań Maraton, który odbędzie się 14 października. W momencie, kiedy powstawał ten tekst na listach startowych było 798 zawodników. Organizatorzy spodziewają się do 7 tysięcy osób. Zapisy przyjmowane są m.in. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie internetowej maratonu lub bezpośrednio w biurze zawodów przy ul. Chwiałkowskiego 34 w Poznaniu. Opłata startowa wynosi 90 zł.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: