Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni przeprowadzili wizję lokalną kamienicy przy Stolarskiej i spotkali się z mieszkańcami - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni przeprowadzili wizję lokalną kamienicy przy Stolarskiej i spotkali się z mieszkańcami
12-07-2012 13:17   Janusz Ludwiczak
Zdechły szczur w skrzynce na listy, odchody na klatce schodowej, zalewanie mieszkań i przewiercanie stropów mieszkań - tak od maja wygląda życie mieszkańców kamienicy przy ul. Stolarskiej 2. W środę lokatorów odwiedzili miejscy radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego wspólnie z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego, Miejską Konserwator Zabytków w asyście Policji i Straży Miejskiej.

O losie mieszkańców kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 pisaliśmy w weekend w artykule: Mieszkańcy kamienic są zastraszani, czyli jak Fabryka Mieszkań i Ziemi wykurza lokatorów.

W środę Radni Miasta Poznania z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (przewodniczący Krzysztof Skrzypinski, Lidia Dudziak, Adrian Kaczmarek, Maciej Przybylak i Mariusz Wiśniewski. W spotkaniu nie uczestniczył radny Wojciech Wośkowiak, który jest też przewodniczącym Rady Osiedla Św. Łazarz) wspólnie z Pawłem Łukaszewskim - Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania, Joanną Bielawską-Pałczyńską - Miejskim Konserwatorem Zabytków w asyście funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej przeprowadzili wizję lokalną kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 oraz spotkali się z lokatorami. Byli również w mieszkaniu prof. Stanisława Kozłowskiego, które notorycznie jest zalewane i przewiercane od sufitu.

Tu nie ma żadnych instalacji, rur, niczego, co usprawiedliwiałoby wiercenie w podłodze - mówi Robert Lisik, jeden z mieszkańców.

Radni wspólnie z inspektorem budowlanym i konserwator zabytków przyjrzeli się także stanowi technicznemu kamienicy. Na własne oczy zobaczyli rozebraną ścianę nośną na ostatniej kondygnacji, zalaną wodą po kostki piwnicę a także lejącą się strumieniami wodę po ścianach zewnętrznych budynku, gdyż akurat padał deszcz. Administratorzy usunęli nawet rynny. Radni zobaczyli też, że mocowania rusztowań wbite są bezpośrednio w zabytkowe i będące pod ochroną konserwatorską płaskorzeźby frontu kamienicy.

Ustawa o ochronie lokatorów jest zła. To nie pierwsza kamienica, z której takimi metodami wyrzuca sie ludzi. Z tym trzeba zwrócić się do naszych wielkopolskich posłów, by lobbowali za zmianami - mówiła oburzona Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

Tu się nakłada kilka spraw. W Polsce jest takie przekonanie, że właściciel budynku może robić, co chce ze swoją własnością. Ale jego też obowiązują procedury i prawo - stwierdziła radna Katarzyna Kretkowska.

Policjanci od maja odnotowali ponad 50 interwencji dotyczących tego budynku.

Kilka postępowań przygotowawczych się toczy. Teraz sprawy są w rękach prokuratury i sądu. Teraz wysyłamy funkcjonariuszy, którzy znają tę sprawę i od razu wiedzą co robić - wyjaśnia Hubert Haegenbarth, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny wyznaczył Aleksandrę Konieczną, wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej jako koordynatora spraw mieszkańców kamienicy z ul. Stolarskiej 2 a także Małeckiego 20.


Komentarze (4)

07-08-2012 19:07:00
zibi
gdzie ta rozebrana nosna sciana , to scianka szczytowa , ktora oslaniala nieuzytkowe poddasze, jakie zagrozenie po jej rozebraniu.Wlasnie ta scianka gr. 1/2 cegly mogla stanowic zagrozenie.To poddasze w przeszlosci na pewno nie bylo przewidziane na mieszkanie no ale jak to za komuny ocieplono suprema , czyms/odeskowano i o.k.Ludzie mieli gdzie mieszkac.Tak na marginesie ,troszke sie na tym znam.
12-07-2012 15:10:05
Marta
Żal mi tych ludzi. Czy naprawdę z tą mafią nie można zrobić porządku?
12-07-2012 14:55:06
mieszkaniec
A co ci zrobi rada osiedla, jak widzisz nawet p. Wośkowiak nie raczył sie zjawić, tym bardziej, że jest w komisji bezpieczeństwa.
12-07-2012 13:44:01
KULECZKA0043
To co właściciele kamienic robią z mieszkańcami to się w głowie nie mieści. Jak można tak postępować z niewinnymi ludźmi. Apel do Rady osiedla. ZRÓBCIE Z TYM PORZĄDEK!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: