Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Uniwersytet Medyczny wprowadził się do Collegium Chemicum, Chemicy przeprowadzają się na Morasko - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Uniwersytet Medyczny wprowadził się do Collegium Chemicum, Chemicy przeprowadzają się na Morasko
11-07-2012 12:38   Janusz Ludwiczak
Od października w Collegium Chemicum nie będą uczyć się studenci chemii, lecz studenci medycyny. Wydział Chemii UAM z początkiem nowego roku akademickiego przenosi się na Morasko. Budynek przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich trafi w ręce Uniwersytetu Medycznego.

W kampusie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na Morasku gotowy jest już nowy budynek Wydziału Chemii. W październiku, z początkiem nowego roku akademickiego zajęcia rozpoczną w nim studenci. Tym samym chemicy opuszczą na dobre budynek przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Śniadeckich.

Obecnie trwają przenosiny Wydziału Chemii na Morasko. W nowym roku akademickim niektóre zajęcia dydaktyczne będą się jeszcze odbywały w budynku przy ul. Grunwaldzkiej, a część zajęć w nowym budynku na Morasku - wyjaśnia dr Dominika Narożna, rzecznik prasowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Do Collegium Chemicum przeniosą się natomiast medycy. Już teraz zajęcia mają tam studenci Katedry Chemii Farmaceutycznej. Na gmachu budynku zawisła już też tabliczka "Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu". Jesienią ma się tutaj przenieść Wydział Farmaceutyczny, który obecnie mieści się w Collegium Maius przy ul. Fredry. Najprawdopodobniej Collegium Chemicum zostanie sprzedane Uniwersytetowi Medycznemu.

Budynek przy ulicy Grunwaldzkiej jest własnością Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Sposób ewentualnego korzystania przez medyków z nowych pomieszczeń budynku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu umiejscowionego przy ul. Grunwaldzkiej jest przedmiotem negocjacji - tłumaczy Dominika Narożna, rzecznik prasowy UAM.

Collegium Chemicum zostało zaprojektowany przez Edwarda Madurowicza i Rogera Sławskiego. Kamień węgielny pod budowę gmachu wmurowano w 1920 roku. Obiekt miał początkowo służyć jako siedziba Politechniki Poznańskiej, jednak sprzeciw ministerstwa sprawił, że prace przy budowie budynku wstrzymano. Ostatecznie gmach ten ukończono w 1929 roku. Budynek ten pełnił funkcję Pałacu Rządowego, jako jeden z pawilonów podczas Powszechnej Wystawy Krajowej. Po zakończeniu PeWuKi budynek został przekazany Uniwersytetowi Poznańskiemu (obecnie UAM).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: