Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jadąc autobusem można sprawdzić prognozę pogody i dowiedzieć się co słychać w kraju i w Poznaniu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jadąc autobusem można sprawdzić prognozę pogody i dowiedzieć się co słychać w kraju i w Poznaniu
06-07-2012 22:52   Janusz Ludwiczak
Podróż komunikacją miejską nie musi być już monotonna. W jednym z autobusów pojawiły się monitory, na których wyświetlane są informacje ze świata, z kraju i z Poznania, wiadomości sportowe i gospodarcze, zapowiedzi wydarzeń kulturalnych a także prognoza pogody oraz filmy pokazujące jak prawidłowo ustawić wózek dziecięcy w pojeździe komunikacji miejskiej. Miejski przewoźnik rozważa montaż kolejnych takich monitorów w pozostałych autobusach, a także w tramwajach.

Póki co monitory, na których wyświetlane są informacje z kraju i ze świata, wiadomości lokalne, sportowe i gospodarcze, a także zapowiedzi wydarzeń kulturalnych czy prognoza pogody dostępne są w autobusie Solaris Urbino 18 Hybrid, który jeździ przeważnie na trasie linii nr 51.

W tej chwili mamy tylko jeden autobus z monitorami. Jest to hybryda. Monitory są testowane przez firmę AMS. Ekrany LCD mamy również we wszystkich krótkich autobusach Solaris Urbino 8.6, ale na nich wyświetlane są tylko informacje pasażerskie o przebiegu trasy - wyjaśnia Iwona Cieślik, kierownik biura promocji poznańskiego MPK.

Możliwe, że podobne monitory, na których wyświetlane będą również filmy poradnikowe jak prawidłowo ustawić wózek dziecięcy w pojeździe komunikacji miejskiej oraz informacje o zmianach i utrudnieniach komunikacyjnych pojawią się w kolejnych pojazdach MPK, również w tramwajach.

Rozważamy montaż takich monitorów w innych pojazdach. Rozmawiamy m.in. z firmą AMS, która testuje ekrany - dodaje Iwona Cieślik z MPK.

Na razie nie wiadomo kiedy monitory pojawiłyby się w kolejnych autobusach i tramwajach. Podobne ekrany umilają podróż w wielu innych miastach. Monitory, na których wyświetlane są m.in. informacje z kraju i ze świata można spotkać w gdyńskich trolejbusach, krakowskich tramwajach czy wagonach warszawskiego metra.


Komentarze (1)

07-07-2012 12:29:46
De.
Ten monitor jest już od zeszłego roku tylko nie mogli się spiąć żeby go uruchomić.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: