Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Abonentów kablówki czeka przeprogramowanie telewizora. Stacje niemieckie zastąpiło disco polo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Abonentów kablówki czeka przeprogramowanie telewizora. Stacje niemieckie zastąpiło disco polo
03-07-2012 21:31   Janusz Ludwiczak
Abonenci sieci Inea, którzy odbierają telewizję kablową w transmisji analogowej muszą przeprogramować telewizor. Od poniedziałku niemieckojęzyczny kanał VOX został zastąpiony stacją Polo TV, która nadaje muzykę disco polo. Równocześnie stacje RTL, Anonse Dom, Anonse Moto oraz iTV nadawane są tylko w transmisji cyfrowej. W zamian abonenci, korzystający z "analoga" mogą oglądać TVP Historia, Polsat Sport News i TTV. W ofercie programowej pojawiła się również nowa stacja - TV Wielkopolska.

Abonenci sieci Inea, korzystający zwłaszcza z "analoga" (czyli transmisji analogowej, nie posiadający dekodera cyfrowego) muszą przeprogramować swój telewizor. Od poniedziałku wprowadzone zostały zmiany w transmisji analogowej.

I tak niemieckojęzyczny kanał VOX został zastąpiony stacją Polo TV, która emituje muzykę disco polo. Natomiast zamiast RTL-u abonenci mogą przeczytać "już wkrótce na tym kanale dostępny będzie nowy program telewizyjny PULS 2". Natomiast polski kanał rozrywkowy iTV został zastąpiony programem TVP Historia.

Stacje RTL, VOX, iTV, a także kanał planszowy Inea, Anonse Dom (Dom&Biuro), Anonse Moto (Anonse TV) od 2 lipca są emitowane jedynie w transmisji cyfrowej. W zamian w "analogu" pojawił się program Polsat Sport News i TTV.

Od poniedziałku abonenci sieci Inea mogą oglądać też nowy kanał - TV Wielkopolska. Nowa stacja informować będzie o otwarciu nowych dróg, lokalnych uroczystościach i wszystkich wydarzeniach w regionie. Na początek TV Wielkopolska prezentuje wiadomości lokalne z 11 powiatów w Wielkopolsce (m.in. z gnieźnieńskiego, konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego, obornickiego, wrzesińskiego i poznańskiego). Stacja nadaje 24 godziny na dobę. Premierowe programy nadawane są w godz. od 17:00 do 22:00 w paśmie "Dzień Dobry Wielkopolsko".

Zmiany częstotliwości programów telewizyjnych nadawanych w transmisji analogowej od 2 lipca 2012:

  • TV Wielkopolska (poprzednio kanał planszowy INEA): kanał K-09 (199,25 MHz)
  • Puls 2 (poprzednio RTL): kanał S-17 (295,25 MHz)
  • TVP Historia (poprzednio Anonse Dom - Dom&Biuro): kanał S-18 (303,25 MHz)
  • Polsat Sport News (poprzednio iTV): kanał S-24 (351,25 MHz)
  • Polo TV (poprzednio RTL): kanał S-26 (367,25 MHz)
  • TTV (poprzednio Anonse Moto - Anonse TV): kanał K-26 (511,25 MHz)
  • Mini Mini (zmiana częstotliwości): kanał K-50 (703,20 MHz)

Od lipca Inea zmieniła też opłatę abonamentową w pakiecie pośrednim. Miesięczna opłata abonamentowa pakietu pośredniego wzrosła o 4,10 zł (z 15,10 zł na 19,90 zł). Inea uzasadnia to rozwojem oferty telewizyjnej oraz wzrostem kosztów utrzymania sieci, a także brakiem dotychczasowej rewaloryzacji ceny ze względu na zmianę podatku VAT w 2010 roku.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lip

21:45
Rynek Łazarski
"Best of Animator" - pokaz filmu "Ruben Brandt, kolekcjoner" (reż. Milorad Krstić, Węgry 2018) w ramach Łazarskiego Przeglądu Filmowego

09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: