Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ks. Roman Poźniak po siedmiu latach bycia proboszczem odchodzi z Parafii Michała Archanioła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ks. Roman Poźniak po siedmiu latach bycia proboszczem odchodzi z Parafii Michała Archanioła
15-06-2012 23:13   Janusz Ludwiczak
Decyzją Metropolity Poznańskiego abpa Stanisława Gądeckiego z dniem 1 sierpnia ks. Roman Poźniak przestanie być proboszczem Parafii Michała Archanioła.

1 sierpnia ks. mgr lic. Roman Poźniak mianowany zostanie proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie, tym samym z końcem lipca przestanie być proboszczem Parafii Michała Archanioła. Ks. Roman Poźniak był gospodarzem kościoła przy ul. Stolarskiej przez minione siedem lat.

W ciągu minionych siedmiu lat udało się odnowić i odmalować kościół, pojawiło się nowe nagłośnienie, wymieniona została drewniana posadzka prezbiterium (był to spory koszt sięgający 90 tys. zł)., wyremontowano też aulę im. Jana Pawła II oraz część domu katechetycznego i biura parafialnego. Parafia w części sfinansowała też kamień poświęcony pamięci 15. Pułku Ułanów Poznańskich - powiedział ks. Roman Poźniak, proboszcz Parafii Michała Archanioła.

Dużym problemem parafii jest migracja. Ludzie wyprowadzają się z powodu zbyt wysokich czynszów, a także złego stanu kamienic. Często też na miejscu, na terenie parafii pozostaje matka czy babka, a pozostali członkowie rodziny mimo iż nie mieszkają już w danym miejscu nie wymeldowują się i uważają, że tworzą społeczność Parafii Michała Archanioła. Faktycznych parafian jest 8 tysięcy, z czego na msze uczęszcza 16%. Jest to też spowodowane tym, że parafia jest rozległa. Część wiernych uczęszcza do Pallotynów czy kościoła Św. Anny - dodaje ks. Roman Poźniak.

Ks. Roman Poźniak urodził się w 1959 roku, a święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1984 roku. Posługę kapłańską rozpoczął w parafii w Koźminie Wielkopolskim, później był wikariuszem w parafii Św. Trójcy na Dębcu, św. Jana Jerozolimskiego za Murami na Malcie, a także Św. Jadwigi Śląskiej w Grodzisku. W 1997 roku został proboszczem Parafii Św. Jadwigi Śląskiej na os. Kwiatowym. Funkcję proboszcza Parafii Michała Archanioła ks. Roman pełni od 1 sierpnia 2005 roku.

Od 1 sierpnia proboszczem Parafii Św. Michała Archanioła będzie ks. mgr lic. Eugeniusz Guździoł, dotychczasowy proboszcz Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: