Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Fan Camp "na Arenie" opustoszał, bo Irlandczycy pojechali do Gdańska - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Fan Camp "na Arenie" opustoszał, bo Irlandczycy pojechali do Gdańska
15-06-2012 00:42   Janusz Ludwiczak
Do wtorku będzie funkcjonować miasteczko dla kibiców i pole namiotowe w Parku Kasprowicza. W środę Fan Camp trochę opustoszał, a to dlatego, że Irlandczycy, którzy głównie przebywają na terenie miasteczka wyjechali do Gdańska, gdzie ich reprezentacja zmierzyła się z Hiszpanią.

W strefie noclegowej przebywają przede wszystkim Irlandczycy, którzy wykupili 90% z 3 tys. miejsc. Pozostałą część zajęli Chorwacji, Włosi i paru Hiszpanów oraz Niemców. W sumie na terenie miasteczka dla kibiców może przebywać 3 tysiące osób. Jeśli zwolnią się jakieś miejsca na w polu namiotowym i polu kamperowym wtedy do Fan Campu wpuszczani mogą być mieszkańcy, którzy przed wejściem zarejestrują się.

Na terenie miasteczka działa polowy kiosk, w którym kibice kupują przede wszystkim napoje.

Irlandczycy kupują głównie wodę mineralną, napoje gazowane i słodycze. Można było u nas kupić prasę lokalną, a także zagraniczą, jednak kibice nie byli nią zainteresowani, dlatego zrezygnowaliśmy z kolportażu. Goście z Irlandii są bardzo mili, nawet nauczyli się kilku słów po polsku. To miłe, że jak do mnie przychodzą mówią "Dzień dobry" czy "Dziękuje". Nasz punkt będzie otwarty do 19 czerwca i działa praktycznie przez cała dobę - mówi Krystyna Szrajber, z polowego punktu sieci Ruch.

Kibice mogą też na jednym ze stoisk zakupić oficjalne gadżety UEFA EURO 2012, jednak zdarza się, że kupują artykuły, których zapomnieli przywieźć z domu.

W miasteczku przebywają głównie Irlandczycy. Kupiją najczęściej ręczniki, klapki i okulary przeciwsłoneczne, czyli te rzeczy, których zapomnieli ze sobą przywieźć do Polski. Na naszym stoisku można kupić praktycznie wszystko, co jest związane z mistrzostwami od koszulek po kapelusze i zegarki. Mamy również flagi Polski i Euro 2012, a także płaszcze przeciwdeszczowe w różnych barwach narodowych - wyjaśniają Jola i Iwona ze sklepu z gadżetami kibica.

W czwartek w Fan Campie można było spotkać też poznaniaków i mieszkańców Łazarza.

Jestem rozczarowana, że jest tu mało ludzi, ale część osób zniechęciła zła pogoda. Pewnie też sporo Irlandczyków pojechało do Gdańska. Doskonale, że powstało takie miasteczko. Coś się tutaj dzieje podczas Euro. Przynajmniej w Arenie na dużym ekranie można pooglądać mecze. Dziwie się tym osobom, które były przeciwne, ale zawsze znajdzie się grupa narzekających. Może gdyby tutaj przyszli i zobaczyli jak jest zmieniliby zdanie. Najbardziej podoba mi się tutaj plaża i palmy, ale niestety słońca brak - powiedziała Elżbieta Grodzka.

W miasteczku tym powstała też specjalna EKOSfera, w której kibice w ramach akcji "Daj śmieciom kosza" mogą zadbać o ekologię. W dniach zmagań polskiej reprezentacji (jeszcze 16 czerwca) osoby, które przyniosą ze sobą 10 plastikowych opakowań po piwie otrzymają szklankę, a po zebraniu 40 dostaną Tango, czyli oficjalną piłkę Euro 2012, zaś za 60 plastikowych kubków torbę. Wszystkie zebrane kubki będą ponownie przetworzone i zebrane.

Fan Camp w Parku Kasprowicza i w hali Arena zakończy swoją działalność w dniu 19 czerwca. O godz. 14:00 pole namiotowe i kamperowe opuszczą ostatni goście.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

sty

18:30
Łazarz
21. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: