Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radny Przemysław Foligowski został dyrektorem Wydziału Oświaty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radny Przemysław Foligowski został dyrektorem Wydziału Oświaty
14-06-2012 15:50   Janusz Ludwiczak
Przemysław Foligowski, dotychczasowy przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta od lipca będzie pełnił funkcje dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Nowy szef Wydziału Oświaty został wyłoniony w konkursie zorganizowanym po dymisji poprzedniego dyrektora, Andrzeja Tomczaka.

Przemysław Foligowski, ma 38 lat ukończył Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. Nieprzerwanie od 2002 roku zasiada w Radzie Miasta (z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - PiS, od 2011 roku - niezależny), do tej pory był przewodniczącym Komisji Oświaty i Wychowania.

W konkursie na nowego dyrektora Wydziału Oświaty startowali jeszcze Jadwiga Skop, Barbara Wentowska i Stanisław Kropielnicki. Przemysław Foligowski obejmie to stanowisko 1 lipca.

Przemysław Foligowski będzie musiał zrezygnować z mandatu radnego. Zgodnie z ordynacją wyborczą w jego miejsce do Rady Miasta wejdzie kolejna osoba z listy PiS, która w okręgu zdobyła największą liczbę głosów. Będzie to Ewa Jemielity, pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego, członek PiS, NSZZ "Solidarność" i Klubu Gazety Polskiej.

Miejscy radni będą musieli również wybrać nowego przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: