Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po półrocznej przerwie tramwaje wróciły na Rondo Jeziorańskiego {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po półrocznej przerwie tramwaje wróciły na Rondo Jeziorańskiego {WIDEO}
01-06-2012 00:23   Janusz Ludwiczak
Zakończyła się trwająca od września przebudowa Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Od środy "piętnastka" jeździ z Łazarza przez Hetmańską, Reymonta i Przybyszewskiego na Grunwald i Jeżyce.

Od środy, 30 maja przywrócony został ruch tramwajowy na Rondzie Jeziorańskiego. Tramwaje jeżdżą na razie od skrzyżowania Głogowskiej i Hetmańskiej przez Reymonta i Przybyszewskiego do skrzyżowania Dąbrowskiego z Żeromskiego. Na Rondo Jeziorańskiego można dojechać jedynie "piętnastką".

Tramwaje linii nr 15 kursują na trasie:

OS. SOBIESKIEGO - Trasa PST - Roosevelta - Rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - Dąbrowskiego - Przybyszewskiego - Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Hetmańska - GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA.

"Piętnastka" zatrzymuje się na przystanku na ulicy Hetmańskiej pomiędzy ulicami Kasprzaka a Głogowską, po czym tramwaje bez pasażerów dojeżdżają do zajezdni przy ul. Głogowskiej, gdzie dokonują zmiany kierunku jazdy.

Równocześnie autobusy linii nr 93 od ulicy Wyspiańskiego do ulicy Marcelińskiej poruszają się po torowisku z zatrzymaniem na przystankach tramwajowych w rejonie Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Remont Ronda Jeziorańskiego rozpoczął się 3 września. Przez dwa miesiące pasażerowie mogli jednak dojechać tramwajami linii nr 1, 6, 7 i 13 do Budziszyńskiej i Junikowa. Później, 5 listopada rondo zostało całkowicie zamknięte dla ruchu tramwajowego.

Inwestycja była realizowana w ramach przygotowań do Euro 2012 i kosztowała prawie 40 mln zł, z czego 12 mln zł pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej oraz nową organizację ruchu zaznaczyliśmy też na naszej mapie - www.plan.lazarz.pl

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: