Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznaniakom (raczej) podoba się nowy dworzec {SONDA} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznaniakom (raczej) podoba się nowy dworzec {SONDA}
31-05-2012 22:38   Janusz Ludwiczak
We wtorek Prezydent RP Bronisław Komorowski uroczyście otworzył nowy dworzec kolejowy. Podróżnym i poznaniakom obiekt ten bardzo się podoba. Sporo osób uważa, że 10 kas biletowych może być za mało.

Po dziewięciu miesiącach budowy, 10 dni przed rozpoczęciem Euro 2012 Prezydent RP Bronisław Komorowski otworzył we wtorek nowy dworzec kolejowy, o czym więcej w artykule: Otwarto nowy dworzec! Prezydent Komorowski:"Na Kaponierze można wsiąść w 8-mkę i pojechać na Łazarz".

Od wtorkowego popołudnia, kiedy dworzec został otwarty dla wszystkich licznie odwiedzają go podróżni i poznaniacy. Działa już Centrum Informacji Miejskiej, informacja kolejowa i punkt obsługi podróżnych, a także niektóre kawiarnie i salonik prasowy. Pasażerowie mogą kupować bilety zarówno w kasach biletowych jak i w biletomatach.

W środę montowane były jeszcze bankomaty i jeden wpłatomat. W niektórych lokalach trwają też ostatnie prace wykończeniowe. W przyszłym tygodniu powinny zostać otwarte kolejne kawiarnie i restauracje.

Podróżnych i poznaniaków, którzy odwiedzili nowy dworzec pytaliśmy jak podoba im się obiekt.

W porównaniu ze starym dworzec robi on wrażenie. Podoba nam się, że jest tu ładnie i czysto. Rewelacyjne jest, że powstał w tak krótkim czasie. 10 kas powinno wystarczyć, tym bardziej, że będą automaty biletowa - powiedziały Magdalena Piechota i Anna Grodziska.

Dworzec jest reprezentatywny jak na Poznań. Nie będzie miastu przynosić wstydu. Nie udało mi się jeszcze zwiedzić całego dworca, ale najbardziej podoba mi się tutaj design. W porównaniu do starego dworca jest ogromna różnica - uważa Daria Kolgan.

Wszystko jest tu w jednym miejscu. Na starym dworcu było ok. 20 kas, ale nie wszystkie były otwarte. Jeśli tutaj będą otwarte wszystkie kasy to nie powinno być źle. Dobrze, że oba dworce będą czynne na Euro, ale może powodować to małe zamieszanie. Jeśli ten dworzec nie jest w całości wykończony, to stary dworzec będzie go uzupełniał - sądzi Sebastian Staniszewski.

Jest to bardzo ładny dworzec. Widać tu nowoczesność. Budynek jest przestrzenny. Zauważyłam, że brakuje ławek i koszy na śmieci, a także poczekalni, ale mam nadzieję, że wkrótce się pojawi. Bardzo dobrze, że powstały tutaj kafejki, jednak sklepów nie powinno być. To jest dworzec, a nie galeria handlowa. Niestety za droga jest kawa, wspólnie z mężem musielibyśmy zapłacić 20 złotych, do tego jeszcze ciastko więc dla nas emerytów jest to za dużo - wskazuje Elwira Nowak.

Bardzo nam się podoba nowy dworzec. Nie rozejrzałyśmy się jeszcze dokładnie. 10 kas to za mało, a nie każdy umie obsługiwać automat biletowy - uważa Kazimiera z córką Ewą Hawierską.

Wśród osób, które w środę były na nowym dworcu udało nam się spotkać dyrektora zarządzającego inwestora.

Dworzec się cały czas rozkręca. Poznaniacy jeszcze nie przyzwyczaili się do nowego dworca. Sporo osób korzysta jeszcze ze starego. Potrzeba jeszcze trochę czasu zanim nowy obiekt zaistnieje na dobre w świadomości podróżujących. Sukcesywnie kolej będzie przenosić swoje usługi, kasy i punkty na nowy dworzec.
10 kas biletowych powinno wystarczyć, dodatkowo będzie osiem biletomatów. Sporo osób kupuje też bilet przez internet. Przynajmniej do końca roku będą funkcjonować obydwa dworce, ale na pewno stary dworzec będzie zlikwidowany
- tłumaczy Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający TriGranit.

A jak Państwu podoba się nowy dworzec kolejowy Poznań Główny? Czekamy na opinie i komentarze


Komentarze (2)

01-06-2012 22:29:25
Patryk
Pewnie chodzi o to, że jak na nasze warunki ( w porównaniu do starego i większości w kraju) to jest fajny. Byłem dzisiaj. Jest ładnie i nowocześnie, ale po odwiedzeniu jakże kosmicznego dworca w Berlinie to trudno się zachwycać naszym. Co z żalem przyznaje. Ale i tak Polska najpiękniejsza bo nasza (głównie przyroda).
01-06-2012 00:12:02
JS
"Dworzec jest reprezentatywny jak na Poznań" Co poeta miał na myśli?!
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: