Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poprzez performances Galeria Raczej świętowała swoje pierwsze urodziny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poprzez performances Galeria Raczej świętowała swoje pierwsze urodziny
31-05-2012 00:20   Janusz Ludwiczak
Poznańscy artyści Michał Bałdyga, Anita Mowczan, Grupa OKO, Sylwester Piasecki i Kamil Wnuk przygotowali w ramach 1. urodzin Galerii Raczej performances pod hasłem "Lejtmotyw". Gościem specjalnym był Cai Qing Sonnenberg z Chin.

W poniedziałek pierwsze urodziny świętowała Galeria Raczej, która mieści się na podwórzu kamienicy przy ul. Głogowskiej 53. Galeria Raczej rozpoczęła swoją działalność w maju 2011 roku. Przez ostatni rok odbyły się tutaj liczne performances, a także wystawy czy warsztaty rzeźby w drewnie.

Performances przygotowali poznańscy artyści: Michał Bałdyga, Anita Mowczan, Grupa OKO, Sylwester Piasecki i Kamil Wnuk. Gościem specjalnym był Cai Qing Sonnenberg z Chin.

W Poznaniu brakuje miejsc regularnie pokazujących sztukę efemeryczną. Skupiamy się zwłaszcza na promocji młodych artystów choć prezentujemy także dokonania uznanych twórców. W ciągu roku naszej działalności zaprezentowaliśmy kilkunastu artystów polskich i zagranicznych, którzy poruszają się między innymi w obszarach sztuki żywej - wyjaśnia Łukasz Trusewicz z Galerii Raczej.

Chcemy się dalej rozwijać. Będziemy szli daje w stronę performance. Formuła znalezienia miejsca na performance w Poznaniu się sprawdziła. Jest spore zainteresowanie, dużo osób przychodzi na wystawy. Nie wykluczamy też rozszerzenia naszych działań. Myślimy o nastawieniu się też na inne kierunki - tłumaczy Agnieszka Szablikowska, Galeria Raczej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: