Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 100 zawodników już po raz czwarty biegało w Parku Kasprowicza {GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 100 zawodników już po raz czwarty biegało w Parku Kasprowicza {GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO}
28-05-2012 05:18   Janusz Ludwiczak
101 osób wzięło udział w IV Biegu Łazarskim "Arena 2012" o Puchar Wolności, który w ramach Dni Łazarza odbył się w niedzielę w Parku Kasprowicza. Osobno odbył się bieg dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. Natomiast mężczyźni i kobiety mogli przebieg na dystans 2,5 i 5 km, a także w biegu nordic walking. Równocześnie w Parku Kasprowicza odbyły się pokazy psów, a także chętni mogli wziąć udział w grach i zabawach.

W niedzielne przedpołudnie odbył się kolejny Bieg Łazarski, który od 2009 roku co roku towarzyszy Dniom Łazarza. Osobno rozegrano biegi dla dzieci z klas 1-2, 3-4, 5-6 szkół podstawowych, a także gimnazjów. Po biegach dla dzieci odbył się bieg nordic walking, a najwięcej osób - ponad połowa uczestników - wzięła udział w biegu na dystans 2,5 i 5 kilometrów.

Uczestnicy biegu finałowego musieli zrobić trzy kółka wokół Areny i alejkami Parku Kasprowicza. W biegu na dystans 2,5 km w kategorii mężczyzn wygrał Łukasz Wieczorek, a w kategorii kobiet - Alicja Wróblewska. W biegu o długości 5 km pierwszy do mety dotarł Krzysztof Muszyński, a wśród pań Agnieszka Kubicka.

Na tegorocznym Biegu Łazarskim pojawiła się również słynna poznańska biegaczka i uczestniczka maratonów Maria Pańczak (lat 73!), która w biegu na dystans 5 km do mety dobiegła jako trzecia.

Równocześnie w Parku Kasprowicza chętni mogli wziąć udział w grach i zabawach w ramach projektu "Różnorodność kulturowa w społeczności lokalnej" unijnego programu Grundtvig - "Uczenie się przez całe życie". Wolontariusze z Hiszpanii Portugalii, Luxemburga, Rumunii i Włoch przygotowali m.in. rzuty kapslami, skoki w workach i inne gry.

Natomiast Fundacja "Mały Piesek Zuzi" pokazała pokaz tresowanych psów, które są pomocne m.in. w dogoterapii.

Uczestników IV Biegu Łazarskiego spytaliśmy, dlaczego postanowili pobiegać w Parku Kasprowicza i czy warto biegać?

Lubię biegać, dlatego chciałem wziąć udział w tym biegu wokół Areny. O akcji dowiedziałem się z internetu.
Warto biegać dla utrzymania kondycji, dobrego samopoczucia, uprawiając sport lepiej podchodzi się do życia
- uważa Radosław Pluciński.

Przyjechaliśmy z Akademii Judo razem z młodymi uczestnikami, będziemy ich podtrzymywać na duchu. Chcemy przebiec 2,5 km.
Biegać warto dla zdrowia, kondycji i dobrego samopoczucia
- wyjaśnia Monika Jopek.

Jest fajnie na tym biegu. Biorąc w nim udział można zdobyć nagrody. O biegu dowiedziałem się z plakatów wywieszonych na klatkach.
Warto biegać by być zdrowym
- mówi Marcin Robarkiewicz.

O biegu dowiedziałem się z Facebooka. Chciałem wziąć w tym biegu udział już w zeszłym roku, jednak uniemożliwiła mi to sesja na uczelni.
Biegać warto dla zdrowia, kondycji. Podnoszą się endorfiny, wzrasta własna satysfakcja. Biegając unikniemy później nadciśnienia i nadwagi
- tłumaczy Wojciech Przybylski

Biorę udział w tym biegu już trzeci rok. Jestem ratownikiem z drużyny WOPR Patrol Poznań. Oprócz biegania uprawiam również kolarstwo i pływanie.
Bieganie poprawia samopoczucie. Po ciężkim dniu pracy można sobie pobiegać i wtedy cały stres odchodzi na bok. Warto biegać przede wszystkim dla zdrowia. Odkąd zacząłem biegać zniknęły bóle kręgosłupa charakterystyczne dla pracowników biurowych, a także schudłem parę kilogramów
- wyjaśnia Bartosz Kaczmarek.

Wzięłam udział w dzisiejszym biegu dlatego, że jest to wspaniałe przedsięwzięcie, sposób spędzania czasu, relaksowania się i zdobywania kondycji. Z kijkami chodzę od dwóch lat. Nordic walking to doskonały sposób by wyjść z domu. Poznaje się ludzi. Na trasach i ścieżkach widuję sporo osób starszych, ale także coraz więcej osób młodych - przekonuje Izabela Pawlicka.

Jestem mieszkańcem Łazarza. O biegu dowiedziałem się z rozwieszonych plakatów w moim bloku. Bieg to zdrowie, dlatego wziąłem udział.
Warto biegać nie tylko dla zdrowia, ale również dla własnej satysfakcji. Cała impreza jest dobrze zorganizowana
- uważa Szymon Przybyła

Sport to zdrowie. Biegając możemy utrzymać kondycję. Podczas biegania można się spotkać ze znajomymi i porozmawiać.
W Biegu Łazarskim biorę udział od samego początku
- powiedziała Romana Delevaux.

O biegu dowiedziałem się ze strony internetowej maratonów polskich. Warto biegać dla zdrowia. Staram się biegać codziennie. Brałem udział w dwóch maratonach, w poznańskim i w maratonie w Tokio.
Przyjechałem z Piły. Podoba mi się ta impreza. Można poznać wielu wspaniałych ludzi. Dobrze, że istnieją takie dni osiedlowe, każdy może znaleźć coś dla siebie
- objaśnia Krzysztof Muszyński.

Bieganie poprawia kondycje fizyczną i humor. Wydaje mi się, że bieganie jest tańsze od wizyty u psychologa. Warto się ruszać.
Nie bałam się wziąć udziału w biegu na dystans 5 kilometrów. Mam za sobą już udział w półmaratonie. Wiedziałam jak przebiec i nie wykończyć się na trasie
- przekonuje Agnieszka Kubicka.

Po raz pierwszy Bieg Łazarski w Parku Kasprowicza odbył się pod koniec maja 2009 roku w trakcie 20. jubileuszowych Dni Łazarza. Początkowo w imprezie tej wzięło udział niespełna 50 zawodników. Teraz jest ich dwukrotnie więcej. Organizatorzy myślą już o piątej edycji Biegu Łazarskiego, być może pojawią się nowe dyscypliny.

Myślę, że wpisaliśmy się już na stałe nie tylko w Dni Łazarza, ale w też w kalendarz tego typu imprez sportowych i rekreacyjnych. Za rok kolejny bieg. Możliwe, że stworzymy nowe konkurencje. Tegoroczny bieg uważam za udany - tłumaczy Patryk Antczak, współorganizator Biegu Łazarskiego.

Lista zwycięzców IV Biegu Łazarskiego:

Bieg dzieci 1-2 kl. szkół podstawowych:
Jakub Kolasiński

Bieg dzieci 3-4 kl. szkół podstawowych:
Gosia Orzechowska

Bieg dzieci 5-6 kl. szkół podstawowych:
Dominik Sawicki

Bieg dzieci gimnazja:
Dawid Nagarzycki

Bieg nordic walking:
Izabela Pawlicka

Bieg na dystans 2,5 km (mężczyźni):
1. Łukasz Wieczorek
2. Wiesław Chojnicki
3. Radosław Pluciński

Bieg na dystans 2,5 km (kobiety):
1. Alicja Wróblewska
2. Basia Jopek
3. Romana Delevaux

Bieg na dystans 5 km (mężczyźni):
1. Krzysztof Muszyński
2. Antoni Widziński
3. Robert Rybarczyk

Bieg na dystans 5 km (kobiety:
1. Agnieszka Kubicka
2. Ola Dolacka
3. Maria Pańczak

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: