Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radni zagrali w piłkarskim charytatywnym Turnieju im. Macieja Zawiei - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radni zagrali w piłkarskim charytatywnym Turnieju im. Macieja Zawiei
28-05-2012 00:52   Janusz Ludwiczak
W sobotę rozegrany został po raz piąty Turniej im. Macieja Zawiei, podczas którego zbierano również pieniądze na rzecz ciężko chorej półtorarocznej Marysi Dudziak.

Turniej im. Macieja Zawiei rozegrany został na boisku Gimnazjum nr 50 przy zbiegu ulic Ściegiennego i Jarochowskiego. Pomysłodawcą rozgrywek był śp. Maciej Zawieja, Radny Miasta Poznania, który w 2009 roku zginął tragicznie w wypadku samochodowym wraz z żoną i dziewięciomiesięcznym synem. Z inicjatywy Macieja Zawiei powstał Uczelniany Klub Kibica.

W rozgrywkach wzięło udział 20 zespołów. Mecze rozgrywane były po 10 minut. W turnieju udział wzięła również drużyna Wiary Lecha, Przyjaciół Maćka, piłkarze poznańskich uczelni wyższych. W nogę pokopali także Radni Miasta Poznania (Bartosz Zawieja i Michał Grześ) oraz Filip Olszak z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Zawody miały też szczytny cel, ponieważ zbierano pieniądze dla chorej, półtorarocznej Marysi Dudziak, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną: Zespół Cornelii de Lange.

W turnieju bierze udział 20 zespołów. Są to drużyny osiedlowe z całego Grunwaldu, ale również z okolicznych gmin i fancluby Lecha. Jak zawsze gramy na szczytny cel charytatywny. W tym roku staramy się zebrać pieniądze dla chorej Marysi Dudziak - powiedział Bartosz Zawieja.

Na wszystkich zawodników oraz kibiców czekał poczęstunek oraz napoje. Organizatorami Turnieju im. Macieja Zawiei było Stowarzyszenie Wiara Lecha oraz przyjaciele Maćka.

Sobotni V Turniej im. Macieja Zawiei wygrał zespół FC Górczyn.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: