Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Parada Łazarska przemaszerowała ulicami dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Parada Łazarska przemaszerowała ulicami dzielnicy {RELACJA MINUTA PO MINUCIE}
24-05-2012 18:09   Janusz Ludwiczak
Już po raz siódmy ulicami Łazarza przejdzie barwmy korowód z udziałem zaproszonych gości, uczniów szkół, harcerzy i mieszkańców. W Paradzie Łazarskiej wezmą udział zabytkowe pojazdy Automobilklubu Wielkopolskiego, a towarzyszyć będzie im akompaniament Orkiestry Dętej ze Swarzędza.

VII PARADA ŁAZARSKA {RELACJA NA ŻYWO}:

16:00 - Rozpoczynamy naszą relację na żywo. Parada wyruszy za godzinę z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych przy zbiegu ulicy Wyspiańskiego i Jarochowskiego. Zbiórka uczestników o godz. 16:30. VII Parada Łazarska przejdzie ulicami Wyspiańskiego i Głogowską pod budynek VIII LO.

16:30 - W paradzie wezmą też udział zabytkowe samochody z Automobilklubu Wielkopolskiego. Pochód przejdzie w takt muzyki wygrywanej przez Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą ze Swarzędza. Nie zabraknie też zabytkowego słynnego "ogórka".

16:50 - Na boisko ZSGL zmierzają już uczniowie łazarskich szkół, harcerze a także reprezentacja MDK3. Wszyscy są barwnie i kolorowo ubrani. Są też Bracia Kurkowi, którzy tradycyjnie na rozpoczęcie Dni Łazarza oddadzą wystrzał z armaty.

16:55 - Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, okrzykami "Kochamy Łazarz!" zachęca do udziału w obchodach 23 Dni Łazarza. Udanej zabawy wszystkim mieszkańcom życzyła radna Lidia Dudziak. Jest też obecny radny Przemysław Alexandrowicz, który powiedział, że Łazarz jest jedną z najpiękniejszych dzielnic Poznania, obok jego rodzinnych Rataj i Żegrza

17:10 - Wystrzał z armaty otworzył VII Paradę Łazarską! Kolorowy korowód ruszył! Otwierają go harcerze, potem jedzie czerwony poznański "ogórek" a za nimi zabytkowe samochody. W paradzie biorą udział też uczniowie szkół i placówek kulturalno-oświatowych Łazarza.

17:20 - Parada skręca teraz w ulicę Głogowską. Weźmie w niej udział także zabytkowy tramwaj.

17:40 - Uczestnicy parady dotarli już pod 8 LO. Za chwilę odbędzie się koncert Orkiestry Dętej oraz pokazy cheerliderek

18:05 - Janusz Heller podziękował policji i Nadzorowi Ruchu MPK za zabezpieczenie Parady a wszystkim uczestnikom za wspólny przemarsz. Łazarski korowód dobiegł końca. Za pół godziny w Klubie Krąg zostanie otwarta okolicznościowa wystawa.

Na tym kończymy naszą relację z VII Parady Łazarskiej. Jeszcze dziś zamieścimy galerię zdjęć i relację wideo.


Komentarze (2)

25-05-2012 21:01:22
JS
No to wg ciebie w Stanach mają komunę :) Tam takie parady to norma.
24-05-2012 19:07:06
janek
ostatnia w miescie paradaaaaaaaaa no co za pech jak za dobrych czasow komuny
Aktualności
Niezapominajka
15

paź

17:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: kantaty włoskie - koncert

16

paź

18:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
VIII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

17

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczysta inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego 2019/2020 na Łazarzu

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
Sławomir Dróżdż "dlaczego" - wernisaż

19:30
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Händel: włoskie sonaty triowe i solowe - koncert

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: